KONTAKT STRONA GŁÓWNA STRONA CENTRUM INFORMACJI TURYSTYCZNO-KULTURALNEJ
PolskiEnglishDeutschРусский
PolskiEnglishDeutschРусский
Kontrast:
Kontrast normalny Kontrast
Czcionka:
MIASTO EŁK

MIASTO EŁK – mazurska perEŁKa, letnia stolica Mazur czy zielone płuca Polski … to jedne z wielu nazw, którymi określany jest Ełk. Z pewnością jest to trzecie pod względem wielkości miasto na Warmii i Mazurach i jedno z nielicznych w Polsce, które położone jest nad jeziorem – przejeżdżając przez centrum Ełku nie sposób nie zauważyć tego atutu.

 

Prawie 60-tysięczny Ełk, będąc jednym z największych ośrodków gospodarczo-turystycznych w regionie Warmii i Mazur, stanowi doskonałą bazę wypadową do okolicznych miejscowości. Otoczony licznymi jeziorami i rzekami, posiadający bardzo dobre połączenia komunikacyjne z wszystkimi miastami Polski jest łatwym celem do osiągnięcia w dowolnie wybrany sposób – rowerem, kajakiem, pociągiem czy samochodem. Ełk jest wystarczająco duży aby się nim nie znudzić, ale też wystarczająco mały by móc w nim odpocząć. Różnorodna oferta kulturalno-rozrywkowa zaspokoi nawet najbardziej wymagających. Grają tu największe gwiazdy sceny polskiej, jak i zagranicznej.

 

EŁK to także wymarzone miejsce dla miłośników aktywnego wypoczynku. Bogata baza sportowo-rekreacyjna sprawia, że można tu uprawiać chyba każdą dyscyplinę sportową. Miłośnicy zwiedzania też nie będą narzekać. Ełcka Kolej Wąskotorowa, zabytkowe kościoły różnych wyznań, XIX-wieczna zabudowa centrum miasta, ruiny zamku krzyżackiego czy nadjeziorna promenada nadają miastu niepowtarzalny charakter. Choć jest tu spokój i cisza, na nudę nie można narzekać.

MIASTO EŁK
Prawa autorskie © turystyka.elk.pl 2017

Administratorem strony turystyka.elk.pl jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku z siedzibą: ul. Marsz. J. Piłsudskiego 29, 19 – 300 Ełk, tel. 87 610 38 38, adres e-mail mosir@mosir.elk.pl.
Pełną informację dotyczącą RODO uzyskacie Państwo na stronie mosir.elk.pl