KONTAKT STRONA GŁÓWNA STRONA CENTRUM INFORMACJI TURYSTYCZNO-KULTURALNEJ
PolskiEnglishDeutschРусский
PolskiEnglishDeutschРусский
Kontrast:
Kontrast normalny Kontrast
Czcionka:
SZLAKI TURYSTYCZNE

Zróżnicowane ukształtowanie terenu, mnogość jezior i rzek, bliskość przyrody i piękne krajobrazy sprawiają, że Ziemia Ełcka jest spełnieniem marzeń wędrowców, rowerzystów, kajakarzy czy miłośników przejażdżek konnych. Choć jest tu spokój i cisza, na brak atrakcji nie można narzekać. Na terenie powiatu ełckiego występuje 88 jezior połączonych rzekami, a to wszystko w otoczeniu 24 tys. ha lasów.

 

Ełckie szlaki wodne biegną wśród terenów leśnych, pagórków łąkowych, pomiędzy jeziornymi wysepkami będącymi ostoją rzadkich gatunków ptactwa. Kajakarze najbardziej upodobali sobie widowiskowo meandrującą rzekę Ełk oraz rzekę Legę. Rzeki te przepływają przez największe i najbardziej atrakcyjne jeziora regionu i prowadzą do Biebrzańskiego Parku Narodowego.

 

Szlaki lądowe to z kolei idealne miejsce do aktywnego wypoczynku na łonie nieskażonej cywilizacją natury, doskonały sposób na aktywne zwiedzanie okolicy i oddychanie czystym powietrzem „Zielonych Płuc Polski”.

SZLAKI TURYSTYCZNE
Prawa autorskie © turystyka.elk.pl 2017

Administratorem strony turystyka.elk.pl jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku z siedzibą: ul. Marsz. J. Piłsudskiego 29, 19 – 300 Ełk, tel. 87 610 38 38, adres e-mail mosir@mosir.elk.pl.
Pełną informację dotyczącą RODO uzyskacie Państwo na stronie mosir.elk.pl