KONTAKT STRONA GŁÓWNA STRONA CENTRUM INFORMACJI TURYSTYCZNO-KULTURALNEJ
PolskiEnglishDeutschРусский
PolskiEnglishDeutschРусский
Kontrast:
Kontrast normalny Kontrast
Czcionka:
KALENDARZ IMPREZ

Miesiąc Tydzień Dzień
Grudzień 2019
Mon Tues Wed Thur Fri Sat Sun
25

Kategoria: GłównaLorem Ipsum

ZamknijLorem Ipsum 25 listopada 2019

Data: 25-11-2019
Godzina: 19:00
Miejsce: Ełckie Centrum kultury
Organizator: Ełckie Centrum kultury
Bilety: www.eck.elk.pl -
bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie ECK

Vagabond Physical Collective

OPIS SPEKTAKLU

"Lorem Ipsum" - określenie stosowane w środowisku poligraficznym oznaczające tekst, który nic nie znaczy, a którego używa się do demonstracji czcionek i kompozycji pisma. Wykorzystanie tekstu w obcym języku pozwala skoncentrować się na jego wizualnych aspektach. Tradycyjnie składa się on z fragmentów traktatu Cycerona "O granicach dobra i zła":

"Nie ma zatem takiego człowieka, który kocha cierpienie samo w sobie, kto by do niego dążył lub chciał go doświadczyć tylko dlatego, że jest to cierpienie, a dlatego, że czasami zdarzają się takie okoliczności, w których to cierpienie może doprowadzić go do jakiejś wielkiej przyjemności. Kto ma jakiekolwiek prawo obwiniać człowieka, który wybiera przyjemność nie wiążącą się z przykrymi konsekwencjami, albo tego, kto unika takiego cierpienia, które nie prowadzi do przyjemności?
Jednocześnie potępiamy ze słusznym oburzeniem i czujemy niechęć do ludzi, którzy są tak owładnięci urokami nietrwałej przyjemności, tak zaślepieni jej pragnieniem, że nie dostrzegają, iż następstwem ich postępowania będą z pewnością cierpienie i trudności."

"Lorem Ipsum" to autorski spektakl teatru tańca kolektywu Vagabond Physical Collective. To traktat o przekraczaniu granic w celu zaspokojenia własnych pragnień. Wychodząc poza sferę komfortu, człowiek ma możliwość podnieść jakość swojego życia. Jest to jednak ryzyko, które może skutkować fatalnymi dla niego konsekwencjami.

Vagabond Physical Collective - nieformalny kolektyw artystyczny tworzony przez absolwentów Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. To zderzenie sześciu energii twórczych młodych aktorów-tancerzy poszukujących swojego języka, którzy z zaangażowaniem wkraczają na polskie oraz światowe sceny. Prywatnie przyjaciele o podobnych poglądach na sztukę, dążący do budowania możliwości twórczej realizacji autorskich projektów. Zainteresowani prozaicznymi zagadnieniami, które dotykają każdego. W tworzonych obrazach scenicznych zawierają uniwersalne historie, z którymi widz może się utożsamić.

Obecnie w skład kolektywu wchodzą:
Karolina Januszek
Monika Witkowska
Omar Karabulut
Oscar Mafa
Jarosław Mysona
Paweł Urbanowicz

Spektakl "Lorem Ipsum" powstał w ramach Stypendium Prezydenta Miasta Suwałki we współpracy z Suwalskim Ośrodkiem Kultury, Stowarzyszeniem Aktywności Społeczno-Artystycznej "Nie Po Drodze", Wydziałem Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego w Krakowie, Teatrem Tańca i Ruchu ROZBARK w Bytomiu, Gawlock Pictures oraz dzięki wsparciu sponsorów.
Spektakl w 2018 roku stworzyli metodą kreacji zbiorowej członkowie zespołu Vagabond Physical Collective: Monika Witkowska, Omar Karabulut, Oscar Mafa, Jarosław Mysona oraz Wiktoria Zawadzka, będąca wówczas członkinią i współzałożycielką kolektywu.
OBSADA

Karolina Januszek
Monika Witkowska
Omar Karabulut
Oscar Mafa
Jarosław Mysona
INNI REALIZATORZY

choreografia: Vagabond Physical Collective
dramaturgia: Anna Turczyńska i Franciszek Szumiński
reżyseria światła: Paweł Murlik
muzyka: Mateusz Flis

INFORMACJE
czas trwania: 60 min
grupa wiekowa:młodzież i dorośli
scenografia:Vagabond Physical Collective
choreografia:Vagabond Physical Collective
muzyka:Mateusz Flis
dramaturgia:Anna Turczyńska, Franciszek Szumiński
data premiery:15 września 2018

miejsce premiery:Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK

Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie ECK. Liczba miejsc ograniczona!
Spektakl prezentowany w ramach programu Teatr Polska

EŁCKIE CENTRUM KULTURY ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO ZMIAN W PROGRAMIE.

26

Kategoria: GłównaColloquia Lenziana

ZamknijColloquia Lenziana 26 listopada 2019

Data: 26-11-2019
Miejsce: Muzeum Historyczne w Ełku
Organizator: Muzeum Historyczne w Ełku
Bilety: bezpłatne

Zapraszamy na pierwsze spotkanie
COLLOQUIA LENZIANA.
to nowy cykl spotkań,
które Państwo będziecie współtworzyć z nami.

Temat spotkania: "Ełk/Mazury. Dziedzictwo obce czy oswojone"

Zapraszamy na dyskusję przy kawie.
26 listopada 2019 (wtorek)
godz. 18.00
Muzeum Historyczne w Ełku
ul. Wąski Tor 1
Wstęp wolny

Według Wikipedii mianem kolokwium określa się nie tylko egzamin w szkołach wyższych, lecz również spotkanie zwołane w celu przeanalizowania jakiejś problematyki. Colloquia Lenziana to nowa inicjatywa Muzeum Historycznego w Ełku nawiązująca do drugiego znaczenia tego słowa. Zainspirowani postacią i sposobem odczytywania historii Ełku i Mazur przez Honorowego Obywatela naszego miasta Siegfrieda Lenza, pragniemy stworzyć forum, na którym będziemy mogli podyskutować na różne tematy dotyczące zagadnień z przeszłości i współczesności naszego regionu. Chcielibyśmy, by była to otwarta, a zarazem pojemna forma, przestrzeń dialogu o historii, nie stroniąca zarazem od tematów nurtujących nas obecnie, w której to nasz widz będzie miał decydujący głos w kwestii wyboru interesującej go problematyki. Będą to więc zarówno spotkania na określone tematy, dyskusje wokół zaproponowanych przez Państwa tekstów, jak i z ciekawymi ludźmi, którzy przy dobrej kawie i herbacie podzielą się z nami swoją wiedzą i sposobem patrzenia na Ełk, Mazury i Warmię oraz dawne Prusy Wschodnie.

Na nasze pierwsze spotkanie zapraszamy Państwa 26.11.2019 o godz. 18.00. Chcielibyśmy podyskutować na nim na temat: "Ełk/Mazury. Dziedzictwo obce czy oswojone" oraz usłyszeć Państwa oczekiwania co do tematyki naszych spotkań w 2020 r.

27 28 29

Kategoria: GłównaEłk Boxing Show

ZamknijEłk Boxing Show 29 listopada 2019

Data: 29-11-2019
Godzina: 19:00
Miejsce: Hala MOSiR EŁK ul. M.M.Kolbego

WASILEWSKI EŁK BOXING SHOW

Walki stoczą: Syrowatka, Gudel, Kuzakhmedov, Kagermanov, Głowacki

START imprezy: 19:00

MIEJSCE: Hala MOSiR Ełk, ul. M.M. Kolbego 11

Bilety na https://ticketik.pl/#!/Wydarzenie/1614

Impreza współfinansowana z budżetu Miasta Ełku.

Szczegóły na http://mosir.elk.pl/imprezy/elk-boxing-show/

Kategoria: GłównaNordic Walking - rekreacja w zgodzie z naturą

ZamknijNordic Walking - rekreacja w zgodzie z naturą 29 listopada 2019

Data: 29-11-2019
Miejsce: Ełk i okolice
Organizator: Centrum Edukacji Ekologicznej
Bilety: bezpłatnie

"NORDIC WALKING - rekreacja w zgodzie z naturą"
BEZPŁATNE zajęcia organizowane przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku, Towarzystwo Krajoznawstwa i Turystyki Aktywnej oraz Ełckie Stowarzyszenie Ekologiczne.Naszym partnerem jest Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking i Nordic Walking-owy Ełk. Instruktor Nordic Walking - Alicja Tracichleb-Salik.

Przed rozpoczęciem marszu odbędą się warsztaty z uwzgędnieniem prawidłowej techniki marszu Nordic Walking.

TERMINY NA LISTOPAD:

DZIENNY MARSZ
18.11.2019 (Poniedziałek)

godz. 8:30 - 10:30
start: promenada przy moście samochodowym na ul. Zamkową

NOCNY MARSZ
29.11.2019 (piątek)

godz. 18.00 - 20.00
Start : plac Jana Pawła II

Czas trwania około 2 godzin.

UWAGA: prosimy zabrać ze sobą odblaski, latarki

Informacji o terminach spotkań szukajcie na stronie facebook - Nordic walking-owy Ełk. Jest możliwość nauki prawidłowego chodzenia i wypożyczenia kijków ( po uprzedzeniu - tel. 694 219 128).

Korzystamy z dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie

Kategoria: GłównaDZIADY - NOC DRUGA

ZamknijDZIADY - NOC DRUGA 29 listopada 2019

Data: 29-11-2019
Godzina: 10:00
Miejsce: Ełckie Centrum kultury
Organizator: Ełckie Centrum kultury
Bilety: www.eck.elk.pl

DZIADY - NOC DRUGA | Teatr Wierszalin

"Spektakl DZIADY-NOC DRUGA Teatru WIERSZALIN to seans magiczny, metafizyczny. Czysta poezja. Metafora. Przenikanie się świata realnego z tym wyśnionym, wymarzonym. Zaprzeszłym. To sublimująca się na scenie tajemnica, której powidoki na mgnienie odkrywa światło. Określa barwa, definiuje nastrój, opisuje ruch. Ludyczna muzyka. Materia i jej ulotny, zmieniający się efemerycznie, raz rosnący, innym zwielokrotniony diaboliczny cień. I wypowiedziany tekst, do którego wysłuchania zachęcają dwie totemiczne lipy. Jak wrota do czyśćca, zaproszenie do piekieł. Guślarz Piotra Tomaszuka to artysta i demiurg, gra i śpiewa. Spektakl jest jego pieśnią. Pojemną, szczodrą. Łączącą stare melodie z nowym brzmieniem.

Konrad Rafała Gąsowskiego jest dziadem, wiecznym wędrowcem, tułaczem, uchodźcą. Potępieńcem. Człowiekiem wypalonym, w kryzysie. Więźniem swego o władzy majaka. Brudny, samotny, w łachmanach, zawieszony na łańcuchach u powały jak gigantyczna marionetka, miota się w swym szaleńczym buntownika tańcu. Cieleśnie potężny, duchowo martwy. W obłędzie pisze swe teksty na podłodze. W otoczeniu mrocznego świata śmierci/katakumby, kościotrupy, kości/, w towarzystwie ciemnej strony mocy/upiory, zjawy, zmory, diabły/. Konrad jest wśród umarłych umarłym, wśród dziwolągów dziwakiem, samotnie balansującym na skraju życia. Przeszłość, teraźniejszość jest więzieniem ale i inspiracją. Kolejnym krokiem w nieznane. Wielką improwizacją bez egzaltacji, bez uniesień, bluźnierczych oskarżeń przez zwykłego człowieka wypowiedzianą, wyszeptaną, wyrzuconą z siebie tak po prostu, wstydliwie, z rezygnacją zaprawioną goryczą, z lękiem w krwistą poświatę otulonym. Tylko ona emanuje energią, jakby cała moc Konrada się wyczerpała, sczezła w pustce, w morzu niezrozumienia, w nieskutecznym działaniu. Wampirycznie wyssana przez złowrogie, martwe otoczenie. Pozostanie wyznaniem, spowiedzią intymną, szczerą, bezsilną ale niezbywalną. Częścią ważnego doświadczenia i mocnego czucia. Ksiądz, wiara, modlitwa mu nie pomoże, zbyt jest zdziecinniała, zbyt ułomna, zbyt słaba. Ksiądz Piotr ponosi klęskę. Tylko kobieta, Ewa, może ofiarować Gustawowi przemienionemu w Konrada wyzwolenie, wytchnienie, siłę. Choćby była tylko wcieleniem zmysłowego wspomnienia, niegasnącej tęsknoty, niewygasłej do końca w nim wiary. To miłość go ratuje, wskrzesza. Przywrócony życiu jest gotowy do nowych wyzwań, może ruszyć w dalszą drogę. Guślarz go żegna, pozwala mu odejść. Kończy się czar nocy dziadów. Tak i my, widzowie, sztuką poruszeni, dotknięci, prawie jak Konrad na nowo narodzeni, możemy powrócić do swojego życia, które trzeba zmieniać, przekształcać, ratować.

DZIADY-NOC DRUGA jest więc próbą, ćwiczeniem, symulacją mającą przetestować nasze człowieczeństwo. Gotowość i możliwość zmiany. Jest szukaniem punktów zaczepienia w życiu. Tego, co nadaje mu sens, co pomoże się zregenerować, wzmocnić, odrodzić. To survival psychoterapeutyczny z mocnym akcentem samookreślenia. Próba duchowego wzmocnienia. Zdefiniowania na nowo swojej tożsamości, wyznaczenia celów, sprawdzenia siły własnych argumentów. Wyzwolenia się od tego, co w nas i wokół nas jest skostniałe, ubezwłasnowolniające, martwe. Wampiryczne. To teatr, który mówi, że kto nie był ni razu Konradem, temu sztuka nic nie pomoże.

Spotkanie z Teatrem Wierszalin z Supraśla, z jego guru, Piotrem Tomaszukiem, zawsze jest wielkim, artystycznym, duchowym przeżyciem. Zakotwiczonym w przeszłości, tradycji, klasyce. Oferującym inspirującą perspektywę, piękne, transowe obrazy, interesujące, doskonałe aktorstwo. Niezapomniane wrażenia."

"Przeczytać Mickiewicza - to jedno. Zrozumieć Mickiewicza - to drugie. Ale usłyszeć Mickiewicza, to coś jeszcze zupełnie innego.
Osobiście, po dwóch latach spędzonych na pracy nad "Dziadami", mam wrażenie, że są one wielką partyturą. Ta muzyka ukryta jest w słowach, to requieum dedykowane męczennikom "narodowej sprawy"." Piotr Tomaszuk

Spektakl prezentowany w ramach III Ełckich Spotkań Teatralnych "Czwarta Ściana"
Projekt: Objazd mickiewiczowski - wzorem Reduty
Spektakl szkolny dla młodzieży
Czas trwania: 90 minut
Rezerwacja biletów w kasie ECK | sprzedaż wejściówek wyłącznie dla grup zorganizowanych

Reżyseria i inscenizacja: Piotr Tomaszuk
Scenografia: Mateusz Kasprzak
Muzyka: Jacek Hałas
Wykonanie partii instrumentalnych: Adrian Jakuć-Łukaszewicz | Piotr Tomaszuk
Zdjęcia: Wojciech Ziemski

Obsada

W roli Konrada Rafał Gąsowski

W rolach współwięźniów:
Dariusz Matys - ksiądz Piotr, Senator
Monika Kwiatkowska - Pani Rollinson
Sylwia Nowak/Katarzyna Wolak - Ewa
Mateusz Stasiulewicz - Diabeł
Vitalij Kuprianov/Adam Milewski - Diabeł

W roli Guślarza Piotr Tomaszuk

Nagrody

GRAND PRIX 23. Festiwalu Zderzenie Teatrów Kłodzko 2017
Nagroda Marszałka Województwa Opolskiego podczas 43. Opolskich Konfrontacji Teatralnych "Klasyka Polska"
Nagroda krytyka teatralnego Wiesława Kowalskiego na 23. Festiwalu Zderzenie Teatrów Kłodzko 2017 za kreację aktorską w "Dziadach - Nocy Drugiej" dla Rafała Gąsowskiego
Nominacja do nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza za najlepszą kreację aktorską w sezonie 2016/2017 za rolę Konrada w "Dziadach - Nocy Drugiej" dla Rafała Gąsowskiego.

Kategoria: GłównaTEATR, KTÓREGO NIE BYŁO

ZamknijTEATR, KTÓREGO NIE BYŁO 29 listopada 2019

Data: 29-11-2019
Godzina: 19:00
Miejsce: Ełckie Centrum kultury
Organizator: Ełckie Centrum kultury
Bilety: www.eck.elk.pl

TEATR, KTÓREGO NIE BYŁO | Teatr Wierszalin

"Teatr Wierszalin zamierza uczcić 150. rocznicę urodzin Stanisława Wyspiańskiego, wystawiając jedną z ostatnich sztuk tego wybitnego dramaturga i inscenizatora. Tragedya, jak nazwał swój utwór sam Wyspiański, choć dotyczy wydarzeń jemu współczesnych, ukazuje winę i karę w wymiarze antycznym.
Sekretem tego arcydzieła jest również fakt, iż na trzy miesiące przed śmiercią Wyspiański osobiście błagał Ludwika Solskiego, wówczas dyrektora Teatru Miejskiego w Krakowie, o premierę właśnie tej sztuki. "Teatr, którego nie było" jest zatem hipotetycznym zapisem tej między nimi odbytej rozmowy o "Sędziach" i jednocześnie autorską inscenizacją tegoż dramatu."

Spektakl prezentowany w ramach III Ełckich Spotkań Teatralnych "Czwarta Ściana"
Spektakl szkolny dla młodzieży
Czas trwania: 90 minut
Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie ECK. Liczba miejsc ograniczona!

Reżyseria: Piotr Tomaszuk
Scenografia: Mateusz Kasprzak
Muzyka: Jacek Hałas
Wykonanie partii instrumentalnych: Adrian Jakuć-Łukaszewicz | Piotr Tomaszuk
Współpraca reżyserska: Rafał Gąsowski

Obsada:
Wyspiański - Rafał Gąsowski
Solski - Piotr Tomaszuk
Samuel - Dariusz Matys
Jewdocha - Monika Kwiatkowska
Natan - Adam Milewski
Joas - Katarzyna Wolak

Spektakl bierze udział w V edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej "Klasyka Żywa".

30

Kategoria: GłównaJezioro Łabędzie

ZamknijJezioro Łabędzie 30 listopada 2019

Data: 30-11-2019
Godzina: 18:00
Miejsce: Hala MOSiR EŁK ul. M.M.Kolbego
Organizator: Agencja VIVA ART
Bilety: www.kupbilecik.pl

Narodowy Balet Kijowski
Szczegóły wydarzenia na profilu organizatora: https://www.facebook.com/events/366837194242117/

1

Kategoria: GłównaMikołajkowe zawody pływackie

ZamknijMikołajkowe zawody pływackie 1 grudnia 2019

Data: 01-12-2019
Godzina: 08:30
Miejsce: Ełk, Park wodny
Organizator: Mosir Ełk

Zawodnicy będą mogli wziąć udział w zawodach bez kategorii wiekowej oraz w kategoriach wiekowych.
Park Wodny MOSiR w Ełku. Start o godz. 8:30. Udział bezpłatny.
Więcej na: http://mosir.elk.pl/imprezy/mikolajkowe-zawody-plywackie-4/

Kategoria: GłównaUWAGA! ROZWÓD!

ZamknijUWAGA! ROZWÓD! 1 grudnia 2019

Data: 01-12-2019
Godzina: 19:00
Miejsce: Ełckie Centrum kultury
Organizator: Ełckie Centrum kultury
Bilety: www.eck.elk.pl

UWAGA! ROZWÓD! | Teatr Nowy z Olsztyna

"Uwaga rozwód", to zabawna i wzruszająca sztuka napisana przez amerykańskiego dramatopisarza o polskich korzeniach Williama G. Thundera, w wyśmienitym tłumaczeniu Marty Markockiej-Pepol. Nie zobaczymy tu wielkiej scenografii, czy stylowych kostiumów rodem z TVN?u. Jest to skromna inscenizacyjnie sztuka, która opiera się głównie na grze aktorskiej. Pomieszanie konwencji stand- up'u i komedii romantycznej pozwala na szybką identyfikację widzów z dwójką bohaterów, bawi, wzrusza i zaprasza do scenicznego świata w sposób niezwykle bezpośredni. Główna oś dramatu rozpięta jest między dwójką ludzi, którzy uwikłani w codzienną pogoń zapomnieli o sobie nawzajem. Zapomnieli o tym co w życiu jest najważniejsze, czyli o miłości.

Spektakl prezentowany w ramach III Ełckich Spotkań Teatralnych "Czwarta Ściana"
Spektakl dla dorosłych
Czas trwania: 90 minut
Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie ECK oraz online.

Autor: William G. Thunder
Przekład: Marta Markocka-Pepol

Obsada:
Marzena Bergmann
Grzegorz Gromek

2 3

Kategoria: GłównaSpotkanie autorskie

ZamknijSpotkanie autorskie 3 grudnia 2019

Data: 03-12-2019
Miejsce: Muzeum Historyczne w Ełku
Organizator: Muzeum Historyczne w Ełku
Bilety: bezpłatne

Spotkanie autorskie z Jadwigą Cymbor-Pasińską
Zapraszamy na spotkanie autorskie z Jadwigą Cymbor-Pasińską,
autorką książki "Sentymenty i smaki"
Spotkanie poprowadzi dr Rafał Żytyniec.

godz. 18.00
wstęp wolny

Muzeum Historyczne w Ełku
ul. Wąski Tor 1

4 5 6

Kategoria: GłównaWarsztaty zielarskie

ZamknijWarsztaty zielarskie 6 grudnia 2019

Data: 06-12-2019
Godzina: 17:00
Miejsce: Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku
Organizator: Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku
Bilety: 10 zł

Podczas warsztatów własnoręcznie wykonamy proste kosmetyki, które pomogą wczuć się w świąteczny nastrój i ułatwią odpoczynek po wyczerpujących przygotowaniach (mogą też posłużyć jako prezent pod choinkę dla najbliższych). Będzie słodko i pachnąco - wspólnie przygotujemy peeling makowo-cukrowy, rozgrzewającą piernikową sól do kąpieli i marcepanowy balsam do ust.

Kategoria: GłównaMikołajki w Muzeum

ZamknijMikołajki w Muzeum 6 grudnia 2019

Data: 06-12-2019
Miejsce: Muzeum Historyczne w Ełku
Organizator: Muzeum Historyczne w Ełku
Bilety: bezpłatne

Mikołajki w Muzeum

W godz. 10.00 - 16.00 będzie na Was czekał Mikołaj
ze świątecznymi pocztówkami z Ełku.
Spotkanie w wagonie pocztowym.

Wstęp wolny
Bez wcześniejszych zapisów

ul. Wąski Tor 1
19-300 Ełk

Kategoria: GłównaFabryka Świętego Mikołaja

ZamknijFabryka Świętego Mikołaja 6 grudnia 2019

Data: 06-12-2019
Godzina: 16:00
Miejsce: Ełckie Centrum kultury
Organizator: Ełckie Centrum kultury
Bilety: wstęp wolny

Zachęcamy do wspólnej zabawy w Fabryce Świętego Mikołaja!

Wśród atrakcji :
tańce z Mikołajkowym Dj oraz Elfem
wykonywanie eko ozdób świątecznych
malowanie twarzy
poczta św Mikołaja
tworzenie najdłuższego łańcucha na choinkę

Podczas wydarzenia zostanie rozstrzygnięty Konkurs plastyczny ?Mikołajowe obrazki? oraz wręczone zostaną atrakcyjne nagrody.

Aby zabawa przebiegała wyjątkowo kolorowo, zachęcamy dzieci do przybycia w przebraniach!

Dzieci zapraszamy również do kina ECK, gdzie od 7 grudnia będzie można zobaczyć kolejną część kultowej już bajki ? KRAINA LODU 2!

7

Kategoria: GłównaJarmark Świąteczny

ZamknijJarmark Świąteczny 7 grudnia 2019

Data: 07-12-2019
Godzina: 10:00
Miejsce: Plac Miejski przy Galerii Brama Mazur
Organizator: Ełckie Centrum kultury
Bilety: wstęp wolny

Jarmark Świąteczny w Ełku to już tradycja!

Zapraszamy w sobotę 7 grudnia na Plac Miejski przy Galerii Brama Mazur.

Będą na was czekać:
stoiska z rękodziełami,
stoiska z wyrobami regionalnymi,
loteria fantowa,
występy artystyczne.

Zapraszamy !!!

8

Kategoria: GłównaMikołajkowy rajd rowerowy

ZamknijMikołajkowy rajd rowerowy 8 grudnia 2019

Data: 08-12-2019
Godzina: 09:00
Miejsce: Ełk i okolice
Organizator: Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku, Ełckie Stowarzyszenie Ekologiczne
Bilety: bezpłatnie

Centrum Edukacji Ekologicznej wraz z Towarzystwem Krajoznawstwa i Turystyki Aktywnej oraz Ełckie Stowarzyszenie Ekologiczne
serdecznie zapraszają na Mikołajkowy Rajd rowerowy. Będziemy poruszać się po ścieżkach rowerowych znajdujących się na terenie Ełku.

Prowadząca rajd: Andrzej Salik z Towarzystwa Krajoznawstwa i Turystyki Aktywnej

Dnia 8 grudnia (niedziela)
start: godz. 9:00
miejsce: parking przed CEE
czas trwania: ok 4 godzin

Drogie dzieci, szukajcie 8 grudnia rowerowych mikołajów, którzy będą mieli dla Was worek pełen niespodzianek !!!

Rajd jest bezpłatny.

Zalecamy dostosowanie ubioru do warunków pogodowych. Zachęcamy do przebrania się za Mikołajów, bądź nałożenie symbolicznej, czerwonej czapki.

Zapisy: tel. 87/610 16 24, mailowo: biuro@cee.elk.pl

Korzystamy z dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Kategoria: GłównaDOMÓWKA

ZamknijDOMÓWKA 8 grudnia 2019

Data: 08-12-2019
Godzina: 19:00
Miejsce: Ełckie Centrum kultury
Organizator: Ełckie Centrum kultury
Bilety: www.elk.elk.pl

SONIA BOHOSIEWICZ
DOMÓWKA
KOMEDIA KONCERTOWA
MTL art&management

"Sonia Bohosiewicz zaprasza na domówkę! ?Domówka? to zabawna, pełna anegdot osobista podróż Soni Bohosiewicz do czasów minionej epoki i największych przebojów w historii polskiej piosenki. Show Soni Bohosiewicz to połączenie spektaklu komediowego, koncertu i improwizacji z aktywnym udziałem publiczności. W programie takie przeboje, jak "Jesteś lekiem na całe zło", "Józek, nie daruję ci tej nocy", "Małgośka", czy "W moim magicznym domku"."

Show Sonii Bohosiewicz to połączenie spektaklu, stand-upu, koncertu i improwizacji z aktywnym udziałem publiczności.

Spektakl prezentowany w ramach III Ełckich Spotkań Teatralnych "Czwarta Ściana"
Spektakl dla dorosłych
Czas trwania: 80 minut
Bilety w cenie 40 zł do nabycia w kasie ECK oraz online.

9

Kategoria: GłównaNordic Walking - rekreacja w zgodzie z naturą

ZamknijNordic Walking - rekreacja w zgodzie z naturą 9 grudnia 2019

Data: 09-12-2019
Miejsce: Ełk i okolice
Organizator: Centrum Edukacji Ekologicznej
Bilety: bezpłatnie

"NORDIC WALKING - rekreacja w zgodzie z naturą"
BEZPŁATNE zajęcia organizowane przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku, Towarzystwo Krajoznawstwa i Turystyki Aktywnej oraz Ełckie Stowarzyszenie Ekologiczne.Naszym partnerem jest Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking i Nordic Walking-owy Ełk. Instruktor Nordic Walking - Alicja Tracichleb-Salik.

Przed rozpoczęciem marszu odbędą się warsztaty z uwzględnieniem prawidłowej techniki marszu Nordic Walking.

TERMINY NA GRUDZIEŃ:

DZIENNY MARSZ
9.12.2019 (Poniedziałek)

godz. 8:30 - 10:30
start: promenada przy moście samochodowym na ul. Zamkową

NOCNY MARSZ
20.12.2019 (PIĄTEK)

godz. 20:00
Start : promenada przy moście samochodowym na ul. Zamkową

(Trasa: Marsz nową ścieżką pieszo-rowerową - Góra Bunelka - Ełk)

Czas trwania około 2 godzin.

UWAGA: prosimy zabrać ze sobą odblaski, latarki , coś do jedzenia i picia

Informacji o terminach spotkań szukajcie na stronie facebook - Nordic walking-owy Ełk. Jest możliwość nauki prawidłowego chodzenia i wypożyczenia kijków ( po uprzedzeniu - tel. 694 219 128).

Korzystamy z dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie

10 11

Kategoria: GłównaWernisaż wystawy świątecznej

ZamknijWernisaż wystawy świątecznej 11 grudnia 2019

Data: 11-12-2019
Miejsce: Muzeum Historyczne w Ełku
Organizator: Muzeum Historyczne w Ełku
Bilety: bezpłatne

Zapraszamy na wernisaż wystawy świątecznej:
szopki bożonarodzeniowe i dziadki do orzechów
oraz wykład "Język i postacie literatury mazurskiej" - prof. dr hab. Zbigniew Chojnowski, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie.
Orzechowe smaki poczujemy dzięki Zespołowi Szkół nr 6.

11 grudnia 2019 (środa)
Godz. 18.00
Wstęp wolny
Muzeum Historyczne w Ełku
ul. Wąski Tor 1

Kategoria: GłównaMy słowianie

ZamknijMy słowianie 11 grudnia 2019

Data: 11-12-2019
Godzina: 18:00
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nasierowskiej w Ełku
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nasierowskiej w Ełku
Bilety: wstęp wolny

We współpracy z Fundacją SŁAWIA odbędzie się w naszej bibliotece cykl wykładów, spotkań dyskusyjnych, prezentacji dotyczących naszych rodzimych wartości, kultury, obrzędów, tradycyjnych sposobów na zachowanie zdrowia i harmonii w życiu codziennym.

Pierwszy warsztat połączony z wykładem mający na celu pochylenie się nad wartościami, jakie wyznają mieszkańcy słowiańskiej ziemi. Jakie jest źródło tych wartości? Czy są takie, które nas łączą, niezależnie od różnic poglądów społecznych, politycznych, religijnych?

12

Kategoria: GłównaNina Nu - Głos Dawnych Mazurów

ZamknijNina Nu - Głos Dawnych Mazurów 12 grudnia 2019

Data: 12-12-2019
Godzina: 19:00
Miejsce: Ełckie Centrum kultury
Organizator: Ełckie Centrum kultury
Bilety: www.elk.elk.pl - Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie ECK

Zapraszamy na niesamowity KONCERT!

Chcemy przedstawić Państwu wiersze poetów mazurskich, m. in. Michała Kajki, Gotfryda Bendziułły, Jewana, Tobiasza Stullicha, Jana Lustycha czy Jerzego Tadeusza Krzywoszewskiego, do których muzykę napisała i śpiewa Monika Wierzbicka, występująca pod pseudonimem artystycznym Nina Nu. Muzyka utrzymana jest w charakterze folkowo-jazzowym, natomiast wiersze śpiewane są po polsku, chociaż nie zabraknie też akcentu gwary mazurskiej.

Koncert jest organizowany w ramach projektu "Przywrócić zapomniane - mazursko godka", którym chcemy przywrócić pamięć o dawnych mieszkańcach obecnych Mazur i ich kulturze.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Gminy Miasta Ełku. Jego realizacja odbywa się także przy merytorycznym i finansowym wsparciu Muzeum Historycznego w Ełku.

13

Kategoria: GłównaPrezentacja Zima, ptaki i ludzie

ZamknijPrezentacja Zima, ptaki i ludzie 13 grudnia 2019

Data: 13-12-2019
Godzina: 17:00
Miejsce: Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku
Organizator: Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku
Bilety: bezpłatnie

Klub Miłośników Ptaków oraz Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku zapraszają na prezentację

Zima, ptaki i ludzie. Czy i jak pomagać? - dylematy ptakoluba

piątek, 13 grudnia 2019
godz.17:00

Zima to zazwyczaj ciężki czas w życiu ptaków. Niejednokrotnie balansują one na granicy śmierci przez głód lub zamarznięcie. Możemy pomóc im przetrwać te trudne miesiące. Wywieszając słoninę dla sikor, wysypując pestki słonecznika dla innych karmnikowych gości lub wykładając zboże i inną karmę dla ptaków wodnych, możemy im znacznie ułatwić przeżycie do wiosny. Jednocześnie powinniśmy pamiętać o systematyczności w dokarmianiu. Przyzwyczajone do naszej stołówki ptaki mogą tracić cenne godziny krótkich zimowych dni w oczekiwaniu na pokarm, trzeba więc koniecznie stale o nich pamiętać.

A na początku zadać sobie podstawowe pytanie:
Czy to w ogóle jest potrzebne?

Kategoria: GłównaObrączkowanie ptaków w ogrodzie CEE

ZamknijObrączkowanie ptaków w ogrodzie CEE 13 grudnia 2019

Data: 13-12-2019
Godzina: 07:00
Miejsce: Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku
Organizator: Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku
Bilety: bezpłatnie

Akcja Karmnik w Centrum Edukacji Ekologicznej

piątek, 13 grudnia 2019 r.
godz. 7:00-12:00

Wszystkich miłośników ptaków (i nie tylko) zapraszamy na cykliczne spotkania z ornitologiem, podczas których przjrzymy się ptakom żerującym przy karmniku oraz przeprowadzimy ich odłowy w celu obrączkowania. Dowiemy się jakie są motywy znakowania ptaków, poznamy historię obrączkowania oraz odkryjemy tajniki oznaczania wieku ptaków. Spotkania w ramach Akcji Karmnik są niepowtarzalną i jedyną w swoim rodzaju okazją do bezpośredniego i niezapomnianego kontaktu z naszymi mniejszymi braćmi. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych: starszych, młodszych, doświadczonych i laików.

Zachęcamy do zabrania termosów z ciepłymi napojami oraz masy entuzjazmu - szykuje się niezapomniana przygoda.

Odłowy poprowadzi licencjonowany ornitolog - obrączkarz Klaudia Gawrysiak

Udział w Akcji jest bezpłatny.

Można dołączyć do nas w dowolnym czasie między godz. 7, a 12-tą i aktywnie uczestniczyć w obrączkowaniu ptaków

Terminy kolejnych spotkań:

30.12.2019 - sylwestrowy odłów ptaków
10.01.2020
24.01.2020
7.02.2020
21.02.2020

14

Kategoria: GłównaSobotni poranek w Muzeum

ZamknijSobotni poranek w Muzeum 14 grudnia 2019

Data: 14-12-2019
Miejsce: Muzeum Historyczne w Ełku
Organizator: Muzeum Historyczne w Ełku
Bilety: bezpłatne

Sobotni poranek w Muzeum: Damą być

Sobotni poranek w Muzeum
będzie nawiązywał do wystawy lalek
"Moda od XIV do XX wieku"
- zorganizowane zostaną warsztaty plastyczne
dla dzieci bazujące na historii mody.

14 grudnia 2019 r. godz. 10.00

Muzeum Historyczne
ul. Wąski Tor 1
19-300 Ełk

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

Informacje i zapisy: 87 732 02 84

Zajęcia bezpłatne

Kategoria: GłównaPrzedświąteczny spacer ornitologiczny

ZamknijPrzedświąteczny spacer ornitologiczny 14 grudnia 2019

Data: 14-12-2019
Godzina: 08:00
Miejsce: Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku
Organizator: Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku
Bilety: bezpłatnie

Przedświąteczny spacer ornitologiczny

14 grudnia 2019

godz. 8:00

Strat: przy CEE

Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku oraz Klub Miłośników Ptaków serdecznie zapraszają na wspólne, zimowe obserwacje ptaków. Spotykamy się o godz. 8:00 przed budynkiem CEE. Najpierw obserwować będziemy ptaki przy promenadzie, a następnie wyruszymy wzdłuż brzegu rzeki od Jeziora Ełckiego w stronę ul. Sportowej. Zimą warto wybrać się na spacer, gdyż mamy szanse z bliska zobaczyć ptaki, o spotkanie z którymi ciężko w innych porach roku.

Obowiązkowo należ zabrać:

dobry nastrój, ciepły ubiór i buty terenowe. Lornetki zapewnia CEE.

Mile widziane czapki mikołajowe

Kategoria: GłównaAKADEMIA MALUCHA

ZamknijAKADEMIA MALUCHA 14 grudnia 2019

Data: 14-12-2019
Godzina: 11:00
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nasierowskiej w Ełku
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nasierowskiej w Ełku
Bilety: wstęp wolny

Zajęcia są bezpłatne, trwają 45 min. i odbywają się w Czytelni dla dzieci naszej biblioteki.

W programie zajęć m.in.:
zabawy plastyczne
zabawy muzyczno-ruchowe z wykorzystaniem chusty Klanza
głośne czytanie bajek
projekcja bajek
dziecięce masażyki w rytm muzyki

Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązują zapisy w Oddziale dla dzieci lub pod nr. 87 621 80 82 / 87 621 80 83
Czytelnia dla Dzieci

14.12.2019 (sobota), Od 11:00 do 12:00

Kategoria: GłównaJulia Pietrucha

ZamknijJulia Pietrucha 14 grudnia 2019

Data: 14-12-2019
Godzina: 19:00
Miejsce: Ełckie Centrum kultury
Organizator: Ełckie Centrum kultury
Bilety: www.elk.elk.pl

Julia Pietrucha - FOLK it! Tour - Koncert

Julia Pietrucha zasłynęła jako aktorka serialowa i filmowa. W kwietniu 2016 roku samodzielnie wydała swój debiutancki album "Parsley" zainspirowany kilkumiesięczną podróżą po Azji. Płyta zawiera 15 autorskich piosenek w balladowym klimacie pop, z elementami folku i kojącymi dźwiękami ukulele.

Kilka miesięcy po premierze pierwszej płyty Julia przeprowadziła się nad morze, które bardzo szybko stało się dla niej inspiracją do napisania utworów na drugi album "Postcards from the seaside". Do już dobrze znanych nam instrumentów dołączyła mandolina i puzon. Julia Pietrucha od kilkunastu sezonów z sukcesem koncertuje po Polsce zarażając publiczność swoją energią oraz wyjątkowymi piosenkami.

"Na początku było ukulele.
Jego dźwięki towarzyszyły mi podczas podróży, w smutku i radości, wypełniały ciszę i uzupełniały śpiewane przeze mnie melodie.
Potem pojawiły się: piano, gitara, perkusja, skrzypce, kontrabas, mandolina, a na końcu puzon. Tak powstał zespół, z którym nagrałam dwie piękne płyty, podróżowałam po Polsce koncertując przez ostatnie 3 lata i zrozumiałam, że muzyka to moja pasja.
Ale przychodzi czas kiedy chce się wrócić do początków ? poczuć na nowo ten dreszcz, który czuło się po raz pierwszy siedząc samotnie w pokoju, na dywanie, śpiewając dla samej siebie. Folk it! Marzenia są po to by je spełniać. Z radością chciałam zaprosić Was na trasę koncertową podczas której po cichu, na spokojnie, z oddechem opowiemy na nowo historie zamknięte w utworach z płyt Parsley i Postcards From the Seaside"

Tak Julia Pietrucha zapowiada swoją najnowszą trasę pt. FOLK it! TOUR.

Julia Pietrucha - FOLK it! Tour
Sala Zebra | godz. 19:00
Miejsca siedzące | nienumerowane

Cena biletów:
75 zł do 30 listopada
85 zł od 1 grudnia

Koncert w ramach III Ełckich Spotkań Teatralnych ?Czwarta Ściana?

15

Kategoria: GłównaPremiera filmu i promocja książki Czarny Mercedes

ZamknijPremiera filmu i promocja książki Czarny Mercedes 15 grudnia 2019

Data: 15-12-2019
Godzina: 17:00
Miejsce: Ełckie Centrum kultury
Organizator: Ełckie Centrum kultury
Bilety: wstęp wolny

Spotkanie z reżyserem Januszem Majewskim

Już 15 grudnia o godzinie 17:00, w Kinie ECK, odbędzie się pokaz filmu "Czarny mercedes". Po seansie zapraszamy na spotkanie z reżyserem filmu, legendą polskiej kinematografii Januszem Majewskim. Spotkanie będzie połączone z promocją książki "Czarny mercedes", którą będzie można nabyć przed seansem.

Kategoria: GłównaWłóczęga przez Bór Ełcki

ZamknijWłóczęga przez Bór Ełcki 15 grudnia 2019

Towarzystwo Krajoznawstwa i Turystyki Aktywnej, wraz z Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku, serdecznie zapraszają na włóczęgę.

Dnia: 15 grudnia 2019 r. (niedziela)

Start: godz. 7.50 - przystanek MZK Szpital Baranki (głównej wejście)
Na trasie ognisko - produkty we własnym zakresie
Koniec: ok. godz. 15.00
TRASA: Bór Ełcki

Prowadzącym włóczęgę będzie Przemysław Łojewski

Wielki pasjonat krajoznawstwa, turystyki i przyrody. Instruktor turystyki kwalifikowanej o specjalności: turystyka kajakowa. Instruktor znakowania szlaków turystycznych od 2015r.; Instruktor turystyki pieszej nizinnej od 2017r
Zabierzmy ze sobą:
- produkty na ognisko
- coś ciepłego do picia
- dobry humor
Ubiór dostosowany do warunków atmosferycznych, obuwie wodoodporne.

Bezpłatnie
Zapisy:
w siedzibie CEE przy ul. Parkowej 12
tel. 87/ 610 16 24
mailowo: e.sigiel@cee.elk.pl

16

Kategoria: GłównaWarsztaty kulinarne

ZamknijWarsztaty kulinarne 16 grudnia 2019

Data: 16-12-2019
Miejsce: Zespół Szkół nr 6, ul. Kajki 4, Ełk
Organizator: Muzeum Historyczne w Ełku
Bilety: bezpłatne

Warsztaty kulinarne "Orzechowe smaki"

Muzeum Historyczne i Zespół Szkół nr 6 zapraszają na warsztaty kulinarne

"Orzechowe smaki", jako wydarzenie towarzyszące wystawie bożonarodzeniowej.

W czasie warsztatów, pod kierunkiem profesjonalistów z ZS nr 6,

powstaną potrawy deserowe i wykwintne - oczywiście bazą będą orzechy.

Informacje i zapisy:

tel. 87 873 02 84

Zapisy obowiązkowe.

Liczba miejsc ograniczona.

Termin:

16 grudnia 2019, godz. 15.30 ? 18.30

Wstęp wolny

17

Kategoria: GłównaMazurskie kolędowanie w Muzeum

ZamknijMazurskie kolędowanie w Muzeum 17 grudnia 2019

Data: 17-12-2019
Miejsce: Muzeum Historyczne w Ełku
Organizator: Muzeum Historyczne w Ełku
Bilety: bezpłatne

Zapraszamy na świąteczne spotkanie z przyjaciółmi Muzeum,

kolędy na fisharmonii oraz wykład "Godne święta na Mazurach" - Magda Szumska.

17 grudnia 2019
godz. 18.00
Muzeum Historyczne
ul. Wąski Tor 1
19-300 Ełk

18 19 20

Kategoria: GłównaNordic Walking - rekreacja w zgodzie z naturą

ZamknijNordic Walking - rekreacja w zgodzie z naturą 20 grudnia 2019

Data: 20-12-2019
Miejsce: Ełk i okolice
Organizator: Centrum Edukacji Ekologicznej
Bilety: bezpłatnie

"NORDIC WALKING - rekreacja w zgodzie z naturą"
BEZPŁATNE zajęcia organizowane przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku, Towarzystwo Krajoznawstwa i Turystyki Aktywnej oraz Ełckie Stowarzyszenie Ekologiczne.Naszym partnerem jest Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking i Nordic Walking-owy Ełk. Instruktor Nordic Walking - Alicja Tracichleb-Salik.

Przed rozpoczęciem marszu odbędą się warsztaty z uwzględnieniem prawidłowej techniki marszu Nordic Walking.

TERMINY NA GRUDZIEŃ:

DZIENNY MARSZ
9.12.2019 (Poniedziałek)

godz. 8:30 - 10:30
start: promenada przy moście samochodowym na ul. Zamkową

NOCNY MARSZ
20.12.2019 (PIĄTEK)

godz. 20:00
Start : promenada przy moście samochodowym na ul. Zamkową

(Trasa: Marsz nową ścieżką pieszo-rowerową - Góra Bunelka - Ełk)

Czas trwania około 2 godzin.

UWAGA: prosimy zabrać ze sobą odblaski, latarki , coś do jedzenia i picia

Informacji o terminach spotkań szukajcie na stronie facebook - Nordic walking-owy Ełk. Jest możliwość nauki prawidłowego chodzenia i wypożyczenia kijków ( po uprzedzeniu - tel. 694 219 128).

Korzystamy z dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie

21

Kategoria: GłównaMALARSTWO Anna Harasim

ZamknijMALARSTWO Anna Harasim 21 grudnia 2019

Data: 21-12-2019
Godzina: 18:00
Miejsce: Ełckie Centrum kultury
Organizator: Ełckie Centrum kultury
Bilety: wstęp wolny

"Myślisz, że widzisz"

"Malarstwo dla mnie jest tym, czym dla większości ludzi mówienie. To forma, w której wyrażam się, mówię co czuję i myślę. Mój świat to świat obrazów, a nie słów. Chcesz mnie poznać, to zamknij swój umysł i pozwól sobie na przeżywanie tego, co ujrzysz na moich olejach, a może uda Ci się zobaczyć świat moimi oczami. Liczą się tylko uczucia, emocje i obrazy przez nie kreowane. Moje obrazy to mój wewnętrzny krzyk, chęć wypowiedzenia na głos tego co mam w sobie.

Od najmłodszych lat malarstwo stanowiło moją pasję, którą regularnie rozwijam. Przy realizacji obrazów korzystam z wiedzy i umiejętności rozwijanych w czasie wolnym oraz wyszlifowanych w trakcie nauki w szkole plastycznej.
Interesuję się malarstwem olejnym, grafiką i fotografią artystyczną. Pasjonuję się sztuką nowoczesną - impresjonizmem, postimpresjonizmem, ekspresjonizmem i ekspresjonizmem abstrakcyjnym oraz sztuką współczesną - malarstwem abstrakcyjnym. Moje zainteresowania inspirują mnie do tworzenia własnych obrazów. Kreuję olej na podstawie przeżytych doświadczeń i uczuć". Anna Harasim

Prezentowane na wystawie oleje to abstrakcje innowacyjne, wykonane techniką impast, szpachla. Malowidła powstały ze zderzenia kolorów i linii. Przedstawione oleje odrzucają figuratywność, a ekspresją, formą i kolorem w zamierzony sposób dążą do głębokich odczuć odbiorcy. Sama struktura malowideł, sposób nałożenia i gęstość farby wpływa na odbiór emocjonalny.

Wystawa z cyklu: WYJDŹ Z SZUFLADY
Wernisaż 21.12.2019 r. o godz. 18:00
Wystawa czynna do 12.01.2020 r.
poniedziałek - piątek w godz. 08:00 - 18:00
sobota - niedziela w godz. 12:00 - 18:00
Galeria Ślad Ełckiego Centrum Kultury

Kategoria: Główna26 KONCERT ŚWIĄTECZNY

Zamknij26 KONCERT ŚWIĄTECZNY 21 grudnia 2019

PREMIERA: 21.12.2019 r. godz. 19:00
KONCERTY: 22,23,27,28.12.2019 r. godz. 19:00
KONCERT SZKOLNY: 20.12.2019 r. godz. 10:00, 12:00

Bilety do nabycia w kasie ECK oraz online: www.bilety.eck.elk.pl
Rezerwacja biletów na koncert szkolny w kasie ECK (tel: 87 621 80 00, bilet@eck.elk.pl)

Pomysł świątecznego koncertowania narodził się ćwierć wieku temu w głowie i sercu Ewy Awramik. Zaraziła nim i zaraża do tej pory wielu muzyków, między innymi na stałe już Marcina Pyciaka - niezastąpionego kompozytora, autora tekstów i aranżacji.

Ewa Awramik i Marcin Pyciak wraz z przyjaciółmi zapraszają na wspaniałe święta, wypełnione polskimi kolędami. Ich charyzmatyczne osobowości i niezwykłe wokale stworzą ciepłą i rodzinną atmosferę, która jest dla nas tak ważna w tym okresie! Jak co roku w repertuarze pojawiają się stare kolędy, w rockowych odsłonach, ale posłuchać będzie można również nowych kompozycji.

WYSTĄPIĄ:
Ewa Awramik, Patrycja Januszkiewicz, Milena Worm, Basia Grzesiuk, Izabela Aniszczyk, Magdalena Sulińska, Marcin Pyciak, Wojtek Wrona, Paweł Głowicki, Gabriel Antoniak, Kacper Kasprzak
Gościnnie: Klaudia Mużyło, Dominika Krassowska,
Nagłośnienie: Rafał Poniatowski , Mariusz Poniatowski
Scenografia: Monika Dąbkowska, Krzysztof Stolecki
Światło: Andrzej Pudłow

22

Kategoria: Główna26 KONCERT ŚWIĄTECZNY

Zamknij26 KONCERT ŚWIĄTECZNY 21 grudnia 2019

PREMIERA: 21.12.2019 r. godz. 19:00
KONCERTY: 22,23,27,28.12.2019 r. godz. 19:00
KONCERT SZKOLNY: 20.12.2019 r. godz. 10:00, 12:00

Bilety do nabycia w kasie ECK oraz online: www.bilety.eck.elk.pl
Rezerwacja biletów na koncert szkolny w kasie ECK (tel: 87 621 80 00, bilet@eck.elk.pl)

Pomysł świątecznego koncertowania narodził się ćwierć wieku temu w głowie i sercu Ewy Awramik. Zaraziła nim i zaraża do tej pory wielu muzyków, między innymi na stałe już Marcina Pyciaka - niezastąpionego kompozytora, autora tekstów i aranżacji.

Ewa Awramik i Marcin Pyciak wraz z przyjaciółmi zapraszają na wspaniałe święta, wypełnione polskimi kolędami. Ich charyzmatyczne osobowości i niezwykłe wokale stworzą ciepłą i rodzinną atmosferę, która jest dla nas tak ważna w tym okresie! Jak co roku w repertuarze pojawiają się stare kolędy, w rockowych odsłonach, ale posłuchać będzie można również nowych kompozycji.

WYSTĄPIĄ:
Ewa Awramik, Patrycja Januszkiewicz, Milena Worm, Basia Grzesiuk, Izabela Aniszczyk, Magdalena Sulińska, Marcin Pyciak, Wojtek Wrona, Paweł Głowicki, Gabriel Antoniak, Kacper Kasprzak
Gościnnie: Klaudia Mużyło, Dominika Krassowska,
Nagłośnienie: Rafał Poniatowski , Mariusz Poniatowski
Scenografia: Monika Dąbkowska, Krzysztof Stolecki
Światło: Andrzej Pudłow

23

Kategoria: Główna26 KONCERT ŚWIĄTECZNY

Zamknij26 KONCERT ŚWIĄTECZNY 21 grudnia 2019

PREMIERA: 21.12.2019 r. godz. 19:00
KONCERTY: 22,23,27,28.12.2019 r. godz. 19:00
KONCERT SZKOLNY: 20.12.2019 r. godz. 10:00, 12:00

Bilety do nabycia w kasie ECK oraz online: www.bilety.eck.elk.pl
Rezerwacja biletów na koncert szkolny w kasie ECK (tel: 87 621 80 00, bilet@eck.elk.pl)

Pomysł świątecznego koncertowania narodził się ćwierć wieku temu w głowie i sercu Ewy Awramik. Zaraziła nim i zaraża do tej pory wielu muzyków, między innymi na stałe już Marcina Pyciaka - niezastąpionego kompozytora, autora tekstów i aranżacji.

Ewa Awramik i Marcin Pyciak wraz z przyjaciółmi zapraszają na wspaniałe święta, wypełnione polskimi kolędami. Ich charyzmatyczne osobowości i niezwykłe wokale stworzą ciepłą i rodzinną atmosferę, która jest dla nas tak ważna w tym okresie! Jak co roku w repertuarze pojawiają się stare kolędy, w rockowych odsłonach, ale posłuchać będzie można również nowych kompozycji.

WYSTĄPIĄ:
Ewa Awramik, Patrycja Januszkiewicz, Milena Worm, Basia Grzesiuk, Izabela Aniszczyk, Magdalena Sulińska, Marcin Pyciak, Wojtek Wrona, Paweł Głowicki, Gabriel Antoniak, Kacper Kasprzak
Gościnnie: Klaudia Mużyło, Dominika Krassowska,
Nagłośnienie: Rafał Poniatowski , Mariusz Poniatowski
Scenografia: Monika Dąbkowska, Krzysztof Stolecki
Światło: Andrzej Pudłow

24 25 26

Kategoria: Główna42 Bożonarodzeniowy Spływ Kajakowy

Zamknij42 Bożonarodzeniowy Spływ Kajakowy 26 grudnia 2019

Data: 26-12-2019
Miejsce: Ełk i okolice
Organizator: Centrum Edukacji Ekologicznej
Bilety: 25,00zł

Towarzystwem Krajoznawstwa i Turystyki Aktywnej przy Centrum Edukacji Ekologicznej oraz Ełckie Stowarzyszenie Ekologiczne serdecznie zapraszają na spływ kajakowy. Prowadzącym spływ będzie niezmiennie dr Jan Olejnik - należy do TKiTA

Święta Bożego Narodzenia to czas, gdy większość z nas ląduje w fotelu i zastanawia się jak odmówić nałożenia kolejnej porcji ciasta. Zastanawiamy się, czy po świętach zmieścimy się w swoje ulubione spodnie. A może warto zamienić kapcie na ciepłe buty i spędzić chodź jeden dzień nieco inaczej? Aktywniej?

Dnia 26 grudnia 2019

start: godz. 9:30
miejsce: wypożyczalnia kajaków DRYF w Stradunach
w trakcie spływu ognisko (żółte piaski)
zakończenie: ok. godziny 14:00 (plaża przy moście kolejowym przy ul. Sportowej)

Możliwość dojazdu autobusem MZK - linia Nr 3
ul. Armii Krajowej (poczta) godz. 8:51
ul. Wojska Polskiego (Urząd Skarbowy) godz. 8:54
ul. Wojska Polskiego (szkoła) godz. 8:55
Północ II godz. 8:57
Trasa: Straduny - Ełk
Prosimy o dostosowanie ubioru do panujących warunków atmosferycznych, zabranie ze sobą termosu z ciepłym napojem.

Koszt: 25,00 zł /os.
*wynajęcie kajaków,przewodnik na trasie spływu , ratownik WOPR.

Liczba miejsc ograniczona, decyduje pierwszeństwo zgłoszeń!

Zapisy:
tel. 87/610 16 24,
mailowo: e.sigiel@cee.elk.pl

Korzystamy z dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

27

Kategoria: Główna26 KONCERT ŚWIĄTECZNY

Zamknij26 KONCERT ŚWIĄTECZNY 27 grudnia 2019

PREMIERA: 21.12.2019 r. godz. 19:00
KONCERTY: 22,23,27,28.12.2019 r. godz. 19:00
KONCERT SZKOLNY: 20.12.2019 r. godz. 10:00, 12:00

Bilety do nabycia w kasie ECK oraz online: www.bilety.eck.elk.pl
Rezerwacja biletów na koncert szkolny w kasie ECK (tel: 87 621 80 00, bilet@eck.elk.pl)

Pomysł świątecznego koncertowania narodził się ćwierć wieku temu w głowie i sercu Ewy Awramik. Zaraziła nim i zaraża do tej pory wielu muzyków, między innymi na stałe już Marcina Pyciaka - niezastąpionego kompozytora, autora tekstów i aranżacji.

Ewa Awramik i Marcin Pyciak wraz z przyjaciółmi zapraszają na wspaniałe święta, wypełnione polskimi kolędami. Ich charyzmatyczne osobowości i niezwykłe wokale stworzą ciepłą i rodzinną atmosferę, która jest dla nas tak ważna w tym okresie! Jak co roku w repertuarze pojawiają się stare kolędy, w rockowych odsłonach, ale posłuchać będzie można również nowych kompozycji.

WYSTĄPIĄ:
Ewa Awramik, Patrycja Januszkiewicz, Milena Worm, Basia Grzesiuk, Izabela Aniszczyk, Magdalena Sulińska, Marcin Pyciak, Wojtek Wrona, Paweł Głowicki, Gabriel Antoniak, Kacper Kasprzak
Gościnnie: Klaudia Mużyło, Dominika Krassowska,
Nagłośnienie: Rafał Poniatowski , Mariusz Poniatowski
Scenografia: Monika Dąbkowska, Krzysztof Stolecki
Światło: Andrzej Pudłow

28

Kategoria: Główna26 KONCERT ŚWIĄTECZNY

Zamknij26 KONCERT ŚWIĄTECZNY 27 grudnia 2019

PREMIERA: 21.12.2019 r. godz. 19:00
KONCERTY: 22,23,27,28.12.2019 r. godz. 19:00
KONCERT SZKOLNY: 20.12.2019 r. godz. 10:00, 12:00

Bilety do nabycia w kasie ECK oraz online: www.bilety.eck.elk.pl
Rezerwacja biletów na koncert szkolny w kasie ECK (tel: 87 621 80 00, bilet@eck.elk.pl)

Pomysł świątecznego koncertowania narodził się ćwierć wieku temu w głowie i sercu Ewy Awramik. Zaraziła nim i zaraża do tej pory wielu muzyków, między innymi na stałe już Marcina Pyciaka - niezastąpionego kompozytora, autora tekstów i aranżacji.

Ewa Awramik i Marcin Pyciak wraz z przyjaciółmi zapraszają na wspaniałe święta, wypełnione polskimi kolędami. Ich charyzmatyczne osobowości i niezwykłe wokale stworzą ciepłą i rodzinną atmosferę, która jest dla nas tak ważna w tym okresie! Jak co roku w repertuarze pojawiają się stare kolędy, w rockowych odsłonach, ale posłuchać będzie można również nowych kompozycji.

WYSTĄPIĄ:
Ewa Awramik, Patrycja Januszkiewicz, Milena Worm, Basia Grzesiuk, Izabela Aniszczyk, Magdalena Sulińska, Marcin Pyciak, Wojtek Wrona, Paweł Głowicki, Gabriel Antoniak, Kacper Kasprzak
Gościnnie: Klaudia Mużyło, Dominika Krassowska,
Nagłośnienie: Rafał Poniatowski , Mariusz Poniatowski
Scenografia: Monika Dąbkowska, Krzysztof Stolecki
Światło: Andrzej Pudłow

29
30 31

Kategoria: GłównaSylwester miejski

ZamknijSylwester miejski 31 grudnia 2019

Data: 31-12-2019
Godzina: 23:00
Miejsce: Plac JP II
Organizator: Mosir Ełk

DATA: 31 grudnia 2019 - wtorek
MIEJSCE: Plac JP II
START: 23:00
DODATKOWO: około północy- Wystąpienie Prezydenta Miasta Ełku, wspólne odliczanie.
Zabawa z DJ i pokazem laserów.

Wstęp wolny.
Zabawa potrwa do godziny 1:00.

Impreza finansowana z budżetu Miasta Ełku.

1 2 3

Kategoria: GłównaEłcka Zmarzlina 2020

ZamknijEłcka Zmarzlina 2020 3 stycznia 2020

Data: 03-01-2020 - 04-01-2020
Miejsce: Hala MOSiR EŁK ul. M.M.Kolbego
Organizator: Mosir Ełk

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkich chętnych do uczestnictwa w maratonie pieszym na orientację "Ełcka Zmarzlina" 2020. Celem tego turystyczno-sportowego wydarzenia jest sprawdzenie granic własnej wytrzymałości i odporności psychicznej, prezentacja walorów krajoznawczych Ełku i okolic, a także propagowanie turystyki pieszej i aktywnego wypoczynku wśród uczestników.

Start odbędzie się na terenie Powiatu Ełckiego, a meta zlokalizowana będzie na terenie Miasta Ełku. Zawody rozgrywane będą na trzech dystansach 100, 50 i 25 km.
Uczestników obowiązują limity czasowe na pokonanie dystansów.

Maraton przeznaczony jest dla amatorów turystyki pieszej o bardzo dobrym przygotowaniu kondycyjnym. Warunkiem dopuszczenia do startu jest ukończone 18 lat i złożenie organizatorom pisemnego oświadczeń o starcie w maratonie na własną odpowiedzialność oraz o braku przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania długodystansowych marszów.
W przypadku najkrótszego dystansu - 25 km, możliwy jest start osób od 13 roku życia za zgodą rodziców.

Obowiązkowe wyposażenie: latarka lub czołówka z zapasowymi bateriami, elementy odblaskowe na ubraniu, śpiwór lub termoizolacyjny koc ratunkowy (folia NRC), kompas, telefon komórkowy, podstawowa apteczka.
Zaleca się posiadanie nieprzemakalnego etui na telefon oraz chemicznych ogrzewaczy do ciała.

Zapisy, regulamin oraz więcej informacji na stronie: www.mosir.elk.pl

DYSTANS TP 100 km, TP 50 km, TP 25 km
BAZA MARATONU
Hala Sportowo-Widowiskowa MOSiR Ełk, ul. Św. M. M. Kolbego 11, 19-300 Ełk.
Na terenie bazy: biuro zawodów, odprawa techniczna zawodów, meta dla wszystkich dystansów, wręczenie nagród i dekoracja zwycięzców, biesiada kończąca imprezę, parking dla uczestników, miejsce noclegowe (hala).

4

Kategoria: GłównaEłcka Zmarzlina 2020

ZamknijEłcka Zmarzlina 2020 3 stycznia 2020

Data: 03-01-2020 - 04-01-2020
Miejsce: Hala MOSiR EŁK ul. M.M.Kolbego
Organizator: Mosir Ełk

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkich chętnych do uczestnictwa w maratonie pieszym na orientację "Ełcka Zmarzlina" 2020. Celem tego turystyczno-sportowego wydarzenia jest sprawdzenie granic własnej wytrzymałości i odporności psychicznej, prezentacja walorów krajoznawczych Ełku i okolic, a także propagowanie turystyki pieszej i aktywnego wypoczynku wśród uczestników.

Start odbędzie się na terenie Powiatu Ełckiego, a meta zlokalizowana będzie na terenie Miasta Ełku. Zawody rozgrywane będą na trzech dystansach 100, 50 i 25 km.
Uczestników obowiązują limity czasowe na pokonanie dystansów.

Maraton przeznaczony jest dla amatorów turystyki pieszej o bardzo dobrym przygotowaniu kondycyjnym. Warunkiem dopuszczenia do startu jest ukończone 18 lat i złożenie organizatorom pisemnego oświadczeń o starcie w maratonie na własną odpowiedzialność oraz o braku przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania długodystansowych marszów.
W przypadku najkrótszego dystansu - 25 km, możliwy jest start osób od 13 roku życia za zgodą rodziców.

Obowiązkowe wyposażenie: latarka lub czołówka z zapasowymi bateriami, elementy odblaskowe na ubraniu, śpiwór lub termoizolacyjny koc ratunkowy (folia NRC), kompas, telefon komórkowy, podstawowa apteczka.
Zaleca się posiadanie nieprzemakalnego etui na telefon oraz chemicznych ogrzewaczy do ciała.

Zapisy, regulamin oraz więcej informacji na stronie: www.mosir.elk.pl

DYSTANS TP 100 km, TP 50 km, TP 25 km
BAZA MARATONU
Hala Sportowo-Widowiskowa MOSiR Ełk, ul. Św. M. M. Kolbego 11, 19-300 Ełk.
Na terenie bazy: biuro zawodów, odprawa techniczna zawodów, meta dla wszystkich dystansów, wręczenie nagród i dekoracja zwycięzców, biesiada kończąca imprezę, parking dla uczestników, miejsce noclegowe (hala).

Kategoria: GłównaKoncert Noworoczny DOPO NOTTE

ZamknijKoncert Noworoczny DOPO NOTTE 4 stycznia 2020

Data: 04-01-2020
Godzina: 19:00
Miejsce: Ełckie Centrum kultury
Organizator: Ełckie Centrum kultury
Bilety: www.elk.elk.pl

Zapraszamy do rozpoczęcia roku 2020 w niebagatelny sposób! Przygotowaliśmy dla Państwa Koncert Noworoczny Dopo Notte w wykonaniu Polskiej Opery Królewskiej z udziałem kontratenora Kacpra Szelążka - jednego z najbardziej utalentowanych polskich kontratenorów młodego pokolenia. Podczas koncertu ten znakomity solista wykona przepiękne arie z wielu oper Georga Friedricha Haendla. Towarzyszyć mu będzie zespół instrumentów dawnych Capella Regia Polona, prowadzony przez Krzysztofa Garstkę. Pomiędzy ariami zabrzmią również dzieła instrumentalne Haendla - wśród nich wybrane fragmenty ze słynnych koncertów z op. 6.

Kacper Szelążek jest absolwentem Wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. W 2016 roku został laureatem nagrody im. Carlo Marii Giuliniego, przyznanej podczas IX Konkursu Moniuszkowskiego. Szelążka wyróżniono wówczas "za wykonanie wyrastające z głębokiego przeżycia i czerpiące z istoty człowieczeństwa". Natomiast w 2018 roku został wybrany przez słynnego Paula Esswooda do wykonania tytułowej roli w operze Giulio Cesare in Egitto G. F. Haendla, realizowanej w Teatrze Wielkim im. S. Moniuszki w Poznaniu. Artysta ma ponadto w swym dorobku szereg występów zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Haendel kochał operę. Zanim zasłynął jako twórca słynnych oratoriów, całą swoją energię skupiał na rozwoju i utrzymaniu teatru operowego. W ciągu 36 lat napisał ponad czterdzieści oper, co spowodowało, że osiągnął mistrzostwo w komponowaniu przejmujących recytatywów i arii. To w nich zawierał cały wachlarz emocji przeżywanych przez operowe postaci: od radości i nadziei - po rozpacz, od błogiej miłości - po nienawiść niosącą śmierć.

PROGRAM:
GEORG FRIEDRICH HAENDEL
Serenata Parnasso in festa HWV 73 - Uwertura
Partenope HWV 27 _ aria Arsace: Furibondo spira il vento (akt II, scena IX)
Ariodante HWV 33 _ aria Ariodante: Cieca notte, infidi sguardi, spoglie infauste (akt III, scena I)
Concerto grosso op. 6 nr 8
Allemande - Andante-Allegro
Giulio Cesare in Egitto HWV 17 _ aria Sesto L'angue offeso mai riposa (akt II, scena VI)
PRZERWA
Tolomeo HWV 25 - aria Tolomeo: Stille amare, gi vi sento tutte in seno (akt III, scena IV)
Serse HWV 40 - aria Serse: Crude furie degl'orridi abissi (akt III, scena XI)
Concerto grosso op. 6 nr 3
Largetto - Andante - Allegro
Ariodante HWV 33 - aria Ariodante: Dopo notte, atra e funesta, splende in Ciel (akt III, scena IX)

WYKONAWCY:
KACPER SZELĄŻEK KONTRATENOR
CAPELLA REGIA POLONA
KRZYSZTOF GARSTKA KLAWESYN, DYRYGENT

5

Category Key

  • Główna
DUŻY KALENDARZ

Prawa autorskie © turystyka.elk.pl 2017

Administratorem strony turystyka.elk.pl jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku z siedzibą: ul. Marsz. J. Piłsudskiego 29, 19 – 300 Ełk, tel. 87 610 38 38, adres e-mail mosir@mosir.elk.pl.
Pełną informację dotyczącą RODO uzyskacie Państwo na stronie mosir.elk.pl