KONTAKT STRONA GŁÓWNA STRONA CENTRUM INFORMACJI TURYSTYCZNO-KULTURALNEJ
PolskiEnglishDeutschРусский
PolskiEnglishDeutschРусский
Kontrast:
Kontrast normalny Kontrast
Czcionka:
KALENDARZ IMPREZ

Miesiąc Tydzień Dzień
Lipiec 2020
Mon Tues Wed Thur Fri Sat Sun
29 30 1 2

Kategoria: GłównaPrezentacja książki Stefana Marcinkiewicza - Widmo śmierci

ZamknijPrezentacja książki Stefana Marcinkiewicza - Widmo śmierci 2 lipca 2020

Likwidacja plutonu egzekucyjnego SS pod Ełkiem (31 X 1943). Fakt historyczny czy legenda?

Prezentacja najnowszej książki dr. Stefana Michała Marcinkiewicza pt. "Widmo śmierci" (31 X 1943). Partyzancka legenda, polityka i pamięć w powiecie ełckim, Wydawnictwo Adam Marszałek, Toruń 2020.

Dyskusja moderowana dotycząca książki, w trakcie której Autor będzie starał się odpowiedzieć na pytanie:

Czy piętnastu partyzantów z grajewskiego AK pod dowództwem Władysława Świackiego "Sępa", przy udziale Czesława Nalborskiego "Dzika", dokonało udanego zamachu na hitlerowskie komando "widmo śmierci"?

Spotkanie online

2 lipca 2020, godz. 17.00

Żeby wziąć udział w spotkaniu należy wejść na link: https://zoom.us/j/8759051485?pwd=clYvcm9uM1JKbnFuT05HTFJXSTRiUT09
(lub skorzystać z aplikacji zoom) i podać następujące dane dostępowe:
Meeting ID: 875 905 1485
Password: 410573

3 4 5

Kategoria: GłównaSpacer z przewodnikiem

ZamknijSpacer z przewodnikiem 5 lipca 2020

Kategoria: GłównaJoga w parku

ZamknijJoga w parku 5 lipca 2020

Kategoria: GłównaJoga nad jeziorem

ZamknijJoga nad jeziorem 5 lipca 2020

Kategoria: GłównaEłckie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej

ZamknijEłckie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej 5 lipca 2020

05 Lipca 2020r.
Sala widowiskowa Ełckiego Centrum Kultury
Godzina: 19:00
Wstęp wolny

Ideą XII edycji Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej jest zaprezentowanie mieszkańcom Ełku i okolic wartościowych utworów.

Ten rok i XII Edycja Ełckich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej to wyjątkowa okazja aby uczcić jubileusz 45-lecia pracy artystycznej pani Marii Terleckiej - kierownika artystycznego oraz konferansjera tego wydarzenia. To piękne przedsięwzięcie stało się jej pasją. Od 12 lat Ełczanie i goście maja okazję poznać i posłuchać polskich wybitnych artystów - wirtuozów różnych specjalności, a organy pełnią tutaj tytułową rolę. Dotychczas odbyło się 76 spotkań z muzyką.

Pani Maria Terlecka to uzdolniona organistka, pianistka i pedagog. Od dzieciństwa związana z Ełkiem i chociaż po studiach nie wróciła do swojego rodzinnego miasta, to wykorzystuje każdą chwilę, każdą okazję żeby tutaj być..

Maria Terlecka często powtarza - cytat: "Nie byłoby koncertów bez wielkiej przychylności i pomocy władz Miasta i bez wielkiego zainteresowania i entuzjazmu słuchaczy. Wszystkim bardzo dziękuję"

Szczegóły: http://eck.elk.pl/wydarzy/elckie-koncerty-muzyki-organowej-i-kameralnej-xii-edycja-2020/

6 7

Kategoria: GłównaKino Pod Gwiazdami

ZamknijKino Pod Gwiazdami 7 lipca 2020
8

Kategoria: GłównaWystawa - Ełk 1920. Plebiscyt na Mazurach

ZamknijWystawa - Ełk 1920. Plebiscyt na Mazurach 8 lipca 2020

Wystawa "Ełk 1920. Plebiscyt na Mazurach"
to opowieść o jednym z najważniejszych wydarzeń w XX-wiecznej historii Mazur.
Przypadająca w tym roku 100 rocznica plebiscytu na Mazurach, Warmii i Powiślu stała się dla nas pretekstem do zmiany perspektywy, poszerzenia horyzontów, próby obalenia historycznych mitów i opowiedzenia historii tego wydarzenia na nowo na przykładzie Ełku. Staramy się zrozumieć skomplikowany splot wydarzeń i okoliczności bez oceniania i potępiania. Czy nam się udało? To pozostawiamy Państwa ocenie.
Serdecznie Państwa zapraszamy na wernisaż wystawy 8 lipca 2020 r. o godz. 17.00 do Muzeum Historycznego w Ełku.
Wykład inaugurujący
"Lokalne zdarzenie w okowach wielkiej historii.
Jak w Ełku opowiadać o plebiscycie 1920 roku."
wygłosi prof. Robert Traba.

Po wykładzie autorskie zwiedzanie wystawy
Wystawa czynna: 8.07-31.11.2020 r.

MUZEUM HISTORYCZNE W EŁKU
ul. Wąski Tor 1,
19-300 Ełk
tel. +48 87 732 0283

9 10 11

Kategoria: GłównaSpektakl dla dzieci - Bajka do zjedzenia

ZamknijSpektakl dla dzieci - Bajka do zjedzenia 11 lipca 2020

11 Lipca 2020
Amfiteatr Ełckiego Centrum Kultury
Godz. 16:00

"BAJKA DO ZJEDZENIA" to smaczna opowieść Teatru TAK z Krakowa, o tym co warto jeść, a czego się wystrzegać. Pod szatą dowcipnej fabuły ukryliśmy wiele ważnych zasad dotyczących prawidłowego żywienia. Posiłkując się najnowszą piramidą żywienia w prosty i przyjemny sposób przekonujemy dzieci dlaczego cukier jest zły, czy podjadanie jest zdrowe, jakie moce mają warzywa i owoce i dlaczego tak ważny jest ruch. Spektakl bardzo zdrowy, lekkostrawny, pełen witamin i endorfin.

Akcja dzieje się we śnie. W pokoju śpiącego Kalorka dzieją się nadzwyczajne rzeczy. Pan Cukier kusi słodyczami, Superwitamina rozdaje witaminowe moce i zabiera dzieci na wojnę z Cukrem, kucharz gotuje jarzynową zupę, żongluje czapkami, dzwonkami, i pytaniami, a Kulturka Fizyczna zaraża ruchem wszystkie super dzieci.

Po spektaklu odbędzie się koncert piosenki animacyjnej.

11 lipca 2020r. 16:00

Amfiteatr

Bilety w cenie 15 zł dostępne w kasie biletowej ECK oraz na www.eck.elk.pl

12

Kategoria: GłównaEłk Jazz Night

ZamknijEłk Jazz Night 12 lipca 2020

12 Lipca 2020
Ełckie Centrum Kultury - Amfiteatr
Godzina: 19:00
Bilety: www.eck.elk.pl

Marta Wajdzik Quartet i Ełcka Estrada Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Ełk Jazz Night

Po raz kolejny spotkamy się w letni wieczór w Amfiteatrze, żeby delektować się muzyką jazzową!

Wystąpią:

Ełcka Estrada Jazzu i Muzyki Rozrywkowej
to koncert trójki ełckich muzyków z zespołem, którzy kończą studia na Akademiach Muzycznych w Katowicach, Gdańsku i Bydgoszczy na kierunkach jazzowych w klasach wokalistyki i fortepianu. Podczas tego wydarzenia usłyszycie Państwo utwory znane oraz mniej znane a także autorskie kompozycje dyplomantów. Nie zabraknie jazzu, soulu, folku, bluesa oraz popu.

Sylwia Wasilewska - wokalistka, autorka tekstów i muzyki, nauczyciel śpiewu, emisji głosu i właściciel szkoły Vocaling Studio w Ełku, anglistka. Studentka ostatniego roku wokalistyki jazzowej (studia magisterskie) na Akademii Muzycznej w Katowicach, absolwentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Policealnego Studium Wokalnego w Szczecinie w specjalności aktor scen muzycznych. Przez wiele lat związana była z Ełckim Teatrem Tańca gdzie śpiewała, tańczyła i grała w musicalach "Moje Włosy" (główna rola), "Carmen", "Topicha", "Musicale, Musicale", "Podróż Sentymentalna". Finalistka konkursów ogólnopolskich: Festiwalu Piosenki I Ballady Filmowej w Toruniu, Festiwalu Polskiej Piosenki im. Janusza Kondratowicza w Luboniu, Konkursu Piosenki Osobistej w Świeciu. Gra w duecie z pianistami: Tymoteuszem Ławrukajtis i Markiem Raczkowskim. Podczas zamknięcia nas w domach w czasie pandemii organizowała Koncerty Balkonowe na które zapraszała zaprzyjaźnionych muzyków i swoich uczniów.

Estera Drzymkowska - studentka trzeciego roku wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. W 2012 roku ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Ełku w klasie skrzypiec. Aktywnie związana z ełcką sceną muzyczną. Lokalnej publiczności znana m.in. z koncertów świątecznych w Ełckim Centrum Kultury, projektów: Lubię Wracać Tam Gdzie Byłem, Swinging Ełk, Piosenki Wiecznie Młode, Ełcka młodzież w polskich brzmieniach lat 90. oraz innych wydarzeń okolicznościowych. Laureatka licznych konkursów i festiwali wokalnych, takich jak Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Ełku czy Festiwal Prozy, Poezji i Piosenki Francuskiej w Nidzicy. Obecnie, razem z Piotrem Drzymkowskim, realizuje się w projekcie "The Street Duo". Pobudzając do życia ełcką promenadę oraz olsztyńską starówkę wykonują utwory popowe, folkowe i country.

Tymoteusz Ławrukajtis
Pianista, utalentowany i obdarzony niezwykłą muzyczną wrażliwością i wyczuciem. Student trzeciego roku na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie fortepianu jazzowego Krzysztofa Herdzina. Absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w specjalności edukacja muzyczna. Ostatnio został zaproszony do współpracy z Filharmonią Warmińsko-Mazurską w Olsztynie przy projekcie 10-lecia chóru "CantoresVarmienses".

Podczas koncertu wystąpi zespół w składzie:
Sylwia Wasilewska - śpiew
Estera Drzymkowska - śpiew, chórki
Tymoteusz Ławrukajtis - instrumenty klawiszowe
Gabriel Antoniak - perkusja
Paweł Głowicki - gitara basowa
Kamil Skorupski - saksofon
Jakub Emanuel Szulc - skrzypce
Agata Graczyk (Ławrukajtis) - chórki

Marta Wajdzik Quartet
Urodzona w 2001 roku najmłodsza z najciekawszych i najciekawsza z najmłodszych polskich saksofonistów. W towarzystwie czołowych polskich muzyków jazzowych - pianisty Pawła Tomaszewskiego, basisty Roberta Kubiszyna i perkusisty Pawła Dobrowolskiego, stworzyła autorski, elektro-akustyczny projekt Marta Wajdzik Quartet - My Planet.

"My Planet" to moje myśli, uczucia, to, co mnie porusza i to, co mi się podoba, moje przeżycia, doświadczenia, czyli wszystko to, co tworzy mój wewnętrzny świat. Komponując utwory na tę płytę, starałam się uchwycić specyficzny osobisty mikroklimat, ukształtowany przez dotychczasowe lata mojego życia?.
Marta Wajdzik

Jest laureatką konkursów muzyki klasycznej, od 2012 r. skupiona na rozwoju w kierunku muzyki jazzowej, na której polu odniosła następujące sukcesy:
Grand Prix III konkursu Junior Młyn Jazz Festival (2019)
I miejsce w kategorii solista-instrumentalista podczas Blue Note Poznań Competition (2019)
I miejsce w konkursie Tarnów Jazz Contest (2017)
wyróżnienie indywidualne dla najlepszego solisty Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Jazzowych Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie (2017)
najlepszy instrumentalista XX Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni (2017)

Skład zespołu:
Marta Wajdzik - saksofon, flet
Paweł Tomaszewski - instrumenty klawiszowe
Robert Kubiszyn - gitara basowa
Paweł Dobrowolski - perkusja

Kategoria: GłównaSpacer z przewodnikiem

ZamknijSpacer z przewodnikiem 12 lipca 2020

Kategoria: GłównaJoga w parku

ZamknijJoga w parku 12 lipca 2020

Kategoria: GłównaJoga nad jeziorem

ZamknijJoga nad jeziorem 12 lipca 2020

Kategoria: GłównaAqua Fiesta

ZamknijAqua Fiesta 12 lipca 2020

Zapisy i wszelkie dodatkowe szczegóły na www.mosir.elk.pl

Limity zapisów:

Maraton pływacki - 50 osób

Maraton kajakowy, zarówno 1-ki jak i 2-ki - 50 osób

Maraton kajakowy
Maraton zostanie przeprowadzony 12.07.2020 r. (niedziela) o godz. 11.30 na Jeziorze Ełckim-NOWA Plaża Miejska ul. Kolbego 13 w Ełku.
Długość trasy wynosi około 5000 metrów.
Każdy uczestnik maratonu zobligowany jest do zapoznania się z regulaminem, wypełnienia w dniu zawodów karty zgłoszeniowej (w przypadku osób niepełnoletnich oświadczenie rodziców). Każdy uczestnik maratonu podpisuje własnoręcznie oświadczenie na karcie zgłoszeniowej, stwierdzające, że startuje na własną odpowiedzialność.

Maraton pływacki
Maraton zostanie przeprowadzony dnia 12.07.2020 r. (niedziela) o godz. 9.30 na Jeziorze Ełckim,
NOWA PLAŻA MIEJSKA w Ełku ul. Kolbego 13.
Długość trasy wynosi około 2800 metrów (2 pętle) .
Biuro zawodów w będzie mieściło się przy kąpielisku NOWA PLAŻA MIEJSKA (otwarte dnia 12.07.2020 r. od godz. 8:00)
Start i Meta będą się znajdować przy Kąpielisku.
Pływanie - 2,8 km (Jezioro Ełckie, trasę tworzą dwie pętle o długości 1400 m, spodziewana temperatura wody w lipcu : 20-23°C, limit czasu ukończenia pływania - 90 min/2800 m, start wspólny z NOWEJ Plaży Miejskiej - Kąpielisko.
Osoby startujące w strojach neoprenowych (skóry, pianki, spodenki itp.) nie będą brały udziału w klasyfikacji końcowej. Pomiar czasu - ręczny.

13 14

Kategoria: GłównaKino Pod Gwiazdami

ZamknijKino Pod Gwiazdami 14 lipca 2020

Kategoria: GłównaV Mazurski Festiwal Operowy BELCANTO

ZamknijV Mazurski Festiwal Operowy BELCANTO 14 lipca 2020

14 Lipca 2020
Amfiteatr Ełckiego Centrum Kultury
Godz. 18:00
Wstęp wolny

Mazurski Festiwal Operowy BELCANTO, to najbardziej rozrywkowy festiwal operowy w Polsce, który na stałe wpisał się w wakacyjny krajobraz Warmii i Mazur. Co roku możemy zobaczyć i posłuchać znakomitych śpiewaków operowych z całego świata, którzy oprócz opery wykonują utwory muzyki rozrywkowej z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej i zespołów kameralnych w zaskakujących aranżacjach.

Z każdym rokiem Festiwal bije własne rekordy zdobywając coraz większą publiczność. To wszystko dzięki połączeniu wysokiego poziomu artystycznego, odpowiednio dobranego repertuaru, spektakularnej reżyserii, fantastycznej oprawy świetlno-multimedialnej, najwyższego poziomu realizacji dźwięku,co w połączeniu z wakacyjną aurą i mazurskim klimatem, tworzą wyjątkową atmosferę wykwintnej uczty dla oka i ucha uczestników tego wydarzenia.

Wystąpią:
Katarzyna Zając - Caban (sopran)
Piotr Wołosz (bas)
zespół kameralny Fundacji AVANGART (kwartet smyczkowy, fortepian, perkusja)

W programie hity opery, operetki, musicalu i filmu.

14.07.2020r. godz.:18:00
Amfiteatr
Wstęp wolny

15 16

Kategoria: GłównaXIII Mazurskie Zawody Balonowe

ZamknijXIII Mazurskie Zawody Balonowe 16 lipca 2020

XIII Mazurskie Zawody Balonowe

16-18.07.2020

W tym roku, ze względu na istniejące regulacje, może zaprosić Państwa tylko na podziwianie przelatujących nad Ełkiem balonów i paradę baloniarzy, która przejedzie: Kilińskiego, Wojska Polskiego , Pułaskiego.

16 lipca - czwartek

18:00 - briefing inauguracyjny w WSFiZ
ok. 19.00 - 20:30 - I lot - nalot na Ełk

17 lipca - piątek

6:00 - 8:00 II lot - nalot na Ełk
ok. 18:30 - 20:00 - III lot - nalot balonów

22:00 - parada baloniarzy: Kilińskiego, Wojska Polskiego , Pułaskiego

18 lipca - sobota

6:00 - 8:00 - IV lot -nalot na Ełk
ok. 18:30 - 20:00 V lot - nalot na Ełk

17

Kategoria: GłównaXIII Mazurskie Zawody Balonowe

ZamknijXIII Mazurskie Zawody Balonowe 16 lipca 2020

XIII Mazurskie Zawody Balonowe

16-18.07.2020

W tym roku, ze względu na istniejące regulacje, może zaprosić Państwa tylko na podziwianie przelatujących nad Ełkiem balonów i paradę baloniarzy, która przejedzie: Kilińskiego, Wojska Polskiego , Pułaskiego.

16 lipca - czwartek

18:00 - briefing inauguracyjny w WSFiZ
ok. 19.00 - 20:30 - I lot - nalot na Ełk

17 lipca - piątek

6:00 - 8:00 II lot - nalot na Ełk
ok. 18:30 - 20:00 - III lot - nalot balonów

22:00 - parada baloniarzy: Kilińskiego, Wojska Polskiego , Pułaskiego

18 lipca - sobota

6:00 - 8:00 - IV lot -nalot na Ełk
ok. 18:30 - 20:00 V lot - nalot na Ełk

Kategoria: GłównaMazurskie Kino Samochodowe

ZamknijMazurskie Kino Samochodowe 17 lipca 2020
18

Kategoria: GłównaXIII Mazurskie Zawody Balonowe

ZamknijXIII Mazurskie Zawody Balonowe 16 lipca 2020

XIII Mazurskie Zawody Balonowe

16-18.07.2020

W tym roku, ze względu na istniejące regulacje, może zaprosić Państwa tylko na podziwianie przelatujących nad Ełkiem balonów i paradę baloniarzy, która przejedzie: Kilińskiego, Wojska Polskiego , Pułaskiego.

16 lipca - czwartek

18:00 - briefing inauguracyjny w WSFiZ
ok. 19.00 - 20:30 - I lot - nalot na Ełk

17 lipca - piątek

6:00 - 8:00 II lot - nalot na Ełk
ok. 18:30 - 20:00 - III lot - nalot balonów

22:00 - parada baloniarzy: Kilińskiego, Wojska Polskiego , Pułaskiego

18 lipca - sobota

6:00 - 8:00 - IV lot -nalot na Ełk
ok. 18:30 - 20:00 V lot - nalot na Ełk

19

Kategoria: GłównaKoncert Bartas Szymoniak

ZamknijKoncert Bartas Szymoniak 19 lipca 2020

19 Lipca 2020
Amfiteatr Ełckiego Centrum Kultury
Godz.: 19:00
Wstęp wolny

Bartas Szymoniak, to artysta nietuzinkowy. Twórca własnego stylu BEATROCK, gatunku łączącego elementy beatboxu, wokali i żywych instrumentów.
Absolwent Wydziału Jazzu AM w Katowicach, laureat "IDOLA", frontman legendarnego Sztywnego Pala Azji (2008-2015) // Marek Sierocki powiedział o nim: "Ty tworzysz nowy gatunek muzyki", podobnie napisał Onet.pl.

Wszystkie dźwięki tworzy na żywo sam, własnym aparatem mowy (bas,perkusja, trąbki, śpiew itd. ), a następnie zapętla na tzw looper.
Dźwięk po dźwięku, warstwa po warstwie. Towarzyszy mu jedynie
multiinstrumentalista - Michał Parzymięso. Duet stał się prawdziwym
odkryciem, zagrał dotychczas ponad 300 koncertów, gromadząc swoją wierną i oddaną publiczność.

Utwór "Wojownik z miłości" będący jednocześnie pierwszym singlem z najnowszej płyty pod tym samym tytułem, to jeden z najważniejszych utworów 1998 notowania Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia, które przeszło do legendy. Spędził na niej dziesięć tygodni w tym sześć w czołówce zestawienia.

Na płycie - oprócz autorskich tekstów, usłyszymy również
oryginalne interpretacje wierszy Bolesława Leśmiana, co w warstwie
poetyckiej jest nawiązaniem do poprzedniego albumu "Alarm".
Całość, niezwykle eklektyczna ? utrzymana została w oryginalnej
stylistyce beatrock. Materiał domyka własna wersja utworu "Kocham Wolność" Chłopców z Placu Broni, wykonywana również na koncertach. Gościnnie na płycie zagrali: na saksofonie Mateusz
Parzymięso (Myslovitz) oraz na altówce - Wojciech Wierzba (Baranovski, Ted Nemeth).

Koncerty Bartasa to każdorazowo wydarzenie na których usłyszymy utwory z całej dyskografii. Jest to wyjątkowa uczta dla osób ceniących wybitną polską poezję jak i nowatorstwo w sztuce .

19.07.2020r. 19:00
Amfiteatr Ełckiego Centrum Kultury
Wstęp wolny

Obowiązują zasady reżimu sanitarnego.

Kategoria: GłównaJoga w parku

ZamknijJoga w parku 19 lipca 2020

Kategoria: GłównaJoga nad jeziorem

ZamknijJoga nad jeziorem 19 lipca 2020
20 21

Kategoria: GłównaKino Pod Gwiazdami

ZamknijKino Pod Gwiazdami 21 lipca 2020
22 23 24

Kategoria: GłównaMazurskie Kino Samochodowe

ZamknijMazurskie Kino Samochodowe 24 lipca 2020
25 26

Kategoria: GłównaSpacer z przewodnikiem

ZamknijSpacer z przewodnikiem 26 lipca 2020

Kategoria: GłównaJoga w parku

ZamknijJoga w parku 26 lipca 2020

Kategoria: GłównaJoga nad jeziorem

ZamknijJoga nad jeziorem 26 lipca 2020
27 28

Kategoria: GłównaKino Pod Gwiazdami

ZamknijKino Pod Gwiazdami 28 lipca 2020
29 30 31 1 2

Category Key

  • Główna
DUŻY KALENDARZ

Prawa autorskie © turystyka.elk.pl 2017

Administratorem strony turystyka.elk.pl jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku z siedzibą: ul. Marsz. J. Piłsudskiego 29, 19 – 300 Ełk, tel. 87 610 38 38, adres e-mail mosir@mosir.elk.pl.
Pełną informację dotyczącą RODO uzyskacie Państwo na stronie mosir.elk.pl