KONTAKT STRONA GŁÓWNA STRONA CENTRUM INFORMACJI TURYSTYCZNO-KULTURALNEJ
PolskiEnglishDeutschРусский
PolskiEnglishDeutschРусский
Kontrast:
Kontrast normalny Kontrast
Czcionka:
KALENDARZ IMPREZ

12 grudnia 2017

16:36

Kategoria: GłównaSpotkanie autorskie oraz promocja książki -Uśmiech J.

Data: 12-12-2017
Godzina: 18:00
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nasierowskiej w Ełku

Spotkanie autorskie oraz promocja książki "Uśmiech J"

Przypadek czy przeznaczenie? Co zrobisz, gdy twoje życie rozsypie się, zanim na dobre się zaczęło? Gdy puzzle rzeczywistości nie pasują kształtem i wielkością do twoich oczekiwań i planów, a marzenia, które stanowiły sedno twoich działań, okazują się nierealne? Marta wkracza w dorosłość. Niespodziewana informacja przekreśla jej szanse na wymarzone życie. Dziewczyna rezygnuje z marzeń i próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości, urządzić swoje miejsce w świecie. Do czasu. Woda, która od pierwszych stron wpisuje się w historię każdego z bohaterów książki, od lat wyznaczając bieg ich życia i decydując o układzie sił, jest żywiołem, który niszczy, zabiera, karze, ale i przynosi nadzieję i nowe perspektywy. Malowniczość opisów, dynamiczna narracja i zwroty akcji to wyznaczniki "Uśmiechu J.". Książka zostawia czytelnika z pytaniami o granice ingerencji w czyjeś życie i zmusza do buntu przeciwko bezradności, beznadziei i bezwolnej zgodzie na to, co przynosi los.

Aneta Zamojska
Trenerka rozwoju osobistego, coach, wykładowca akademicki. Po ukończeniu filologii polskiej przez trzynaście lat pracowała jako dziennikarka prasowa i telewizyjna. Obecnie jako trenerka rozwoju osobistego i coach efektywnie wspiera ludzi i organizacje w procesie zmian. I czerpie z tego radość. Spotkania autorskie stały się jej kolejną pasją ? rozmowy o wartościach, sensie życia i celach motywują i nieustannie dostarczają inspiracji. Prywatnie jest szczęśliwą żoną i matką dwójki cudownych dzieci. Kocha odkrywcze wycieczki rowerowe, swoje Mazury, Biebrzę i pozytywnych ludzi.

16:38

Kategoria: GłównaPORANEK NA MAZURACH WOJCIECHA POPIELARZA

Data: 12-12-2017
Godzina: 19:00
Miejsce: sala koncertowa ZPSM w Ełku ul.A.Krajowej 21

Bilety: wstęp wolny

Zapraszamy na premierowy koncert kompozycji własnych pt; "PORANEK NA MAZURACH" WOJCIECHA POPIELARZA

12 grudnia 2017 r. godz 19.00 (wtorek), sala koncertowa ZPSM w Ełku ul.A.Krajowej 21,

Wojciech Popielarz jest znany Ełczanom jako muzyk ,nauczyciel gitary w ZPSM , organizator konkursów i festiwali. Na koncercie 12 grudnia odkryjemy kolejny obszar zainteresowań artysty bowiem zaprezentuje się on jako kompozytor. Przed laty aranżował muzykę na potrzeby Teatru im Węgrzyna w Ełku i pisał miniatury uczniom szkoły muzycznej. Stopniowo doskonalił swój warsztat. W 2015 za trzy częściowy utwór pt "Sonatina Wiosenna G dur". otrzymał pierwszą nagrodę na konkursie kompozytorskim "Renesans gitary". Pisze tańce, etiudy, formy klasyczne,stylizowane, tematy z wariacjami, muzykę programową, fingerstyle, muzykę teatralną, a także piosenki wraz z tekstami. Napisał m.in. muzykę do spektaklu "Tryptyk Rzymski", opartego na poezji Jana Pawła II.
Koncert pt "Poranek na Mazurach" jest realizowany w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Ełku Tomasza Andrukiewicza przyznanego na skomponowanie cyklu utworów inspirowanych miastem i przyrodą regionu.

Wstęp wolny

Prawa autorskie © turystyka.elk.pl 2017