KONTAKT STRONA GŁÓWNA STRONA CENTRUM INFORMACJI TURYSTYCZNO-KULTURALNEJ
PolskiEnglishDeutschРусский
PolskiEnglishDeutschРусский
Kontrast:
Kontrast normalny Kontrast
Czcionka:
KALENDARZ IMPREZ

12 lipca 2020

11:00

Kategoria: GłównaEłk Jazz Night

12 Lipca 2020
Ełckie Centrum Kultury - Amfiteatr
Godzina: 19:00
Bilety: www.eck.elk.pl

Marta Wajdzik Quartet i Ełcka Estrada Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Ełk Jazz Night

Po raz kolejny spotkamy się w letni wieczór w Amfiteatrze, żeby delektować się muzyką jazzową!

Wystąpią:

Ełcka Estrada Jazzu i Muzyki Rozrywkowej
to koncert trójki ełckich muzyków z zespołem, którzy kończą studia na Akademiach Muzycznych w Katowicach, Gdańsku i Bydgoszczy na kierunkach jazzowych w klasach wokalistyki i fortepianu. Podczas tego wydarzenia usłyszycie Państwo utwory znane oraz mniej znane a także autorskie kompozycje dyplomantów. Nie zabraknie jazzu, soulu, folku, bluesa oraz popu.

Sylwia Wasilewska - wokalistka, autorka tekstów i muzyki, nauczyciel śpiewu, emisji głosu i właściciel szkoły Vocaling Studio w Ełku, anglistka. Studentka ostatniego roku wokalistyki jazzowej (studia magisterskie) na Akademii Muzycznej w Katowicach, absolwentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Policealnego Studium Wokalnego w Szczecinie w specjalności aktor scen muzycznych. Przez wiele lat związana była z Ełckim Teatrem Tańca gdzie śpiewała, tańczyła i grała w musicalach "Moje Włosy" (główna rola), "Carmen", "Topicha", "Musicale, Musicale", "Podróż Sentymentalna". Finalistka konkursów ogólnopolskich: Festiwalu Piosenki I Ballady Filmowej w Toruniu, Festiwalu Polskiej Piosenki im. Janusza Kondratowicza w Luboniu, Konkursu Piosenki Osobistej w Świeciu. Gra w duecie z pianistami: Tymoteuszem Ławrukajtis i Markiem Raczkowskim. Podczas zamknięcia nas w domach w czasie pandemii organizowała Koncerty Balkonowe na które zapraszała zaprzyjaźnionych muzyków i swoich uczniów.

Estera Drzymkowska - studentka trzeciego roku wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. W 2012 roku ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Ełku w klasie skrzypiec. Aktywnie związana z ełcką sceną muzyczną. Lokalnej publiczności znana m.in. z koncertów świątecznych w Ełckim Centrum Kultury, projektów: Lubię Wracać Tam Gdzie Byłem, Swinging Ełk, Piosenki Wiecznie Młode, Ełcka młodzież w polskich brzmieniach lat 90. oraz innych wydarzeń okolicznościowych. Laureatka licznych konkursów i festiwali wokalnych, takich jak Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Ełku czy Festiwal Prozy, Poezji i Piosenki Francuskiej w Nidzicy. Obecnie, razem z Piotrem Drzymkowskim, realizuje się w projekcie "The Street Duo". Pobudzając do życia ełcką promenadę oraz olsztyńską starówkę wykonują utwory popowe, folkowe i country.

Tymoteusz Ławrukajtis
Pianista, utalentowany i obdarzony niezwykłą muzyczną wrażliwością i wyczuciem. Student trzeciego roku na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie fortepianu jazzowego Krzysztofa Herdzina. Absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w specjalności edukacja muzyczna. Ostatnio został zaproszony do współpracy z Filharmonią Warmińsko-Mazurską w Olsztynie przy projekcie 10-lecia chóru "CantoresVarmienses".

Podczas koncertu wystąpi zespół w składzie:
Sylwia Wasilewska - śpiew
Estera Drzymkowska - śpiew, chórki
Tymoteusz Ławrukajtis - instrumenty klawiszowe
Gabriel Antoniak - perkusja
Paweł Głowicki - gitara basowa
Kamil Skorupski - saksofon
Jakub Emanuel Szulc - skrzypce
Agata Graczyk (Ławrukajtis) - chórki

Marta Wajdzik Quartet
Urodzona w 2001 roku najmłodsza z najciekawszych i najciekawsza z najmłodszych polskich saksofonistów. W towarzystwie czołowych polskich muzyków jazzowych - pianisty Pawła Tomaszewskiego, basisty Roberta Kubiszyna i perkusisty Pawła Dobrowolskiego, stworzyła autorski, elektro-akustyczny projekt Marta Wajdzik Quartet - My Planet.

"My Planet" to moje myśli, uczucia, to, co mnie porusza i to, co mi się podoba, moje przeżycia, doświadczenia, czyli wszystko to, co tworzy mój wewnętrzny świat. Komponując utwory na tę płytę, starałam się uchwycić specyficzny osobisty mikroklimat, ukształtowany przez dotychczasowe lata mojego życia?.
Marta Wajdzik

Jest laureatką konkursów muzyki klasycznej, od 2012 r. skupiona na rozwoju w kierunku muzyki jazzowej, na której polu odniosła następujące sukcesy:
Grand Prix III konkursu Junior Młyn Jazz Festival (2019)
I miejsce w kategorii solista-instrumentalista podczas Blue Note Poznań Competition (2019)
I miejsce w konkursie Tarnów Jazz Contest (2017)
wyróżnienie indywidualne dla najlepszego solisty Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Jazzowych Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie (2017)
najlepszy instrumentalista XX Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni (2017)

Skład zespołu:
Marta Wajdzik - saksofon, flet
Paweł Tomaszewski - instrumenty klawiszowe
Robert Kubiszyn - gitara basowa
Paweł Dobrowolski - perkusja

16:27

Kategoria: GłównaSpacer z przewodnikiem

16:56

Kategoria: GłównaJoga w parku

17:09

Kategoria: GłównaJoga nad jeziorem

17:23

Kategoria: GłównaAqua Fiesta

Zapisy i wszelkie dodatkowe szczegóły na www.mosir.elk.pl

Limity zapisów:

Maraton pływacki - 50 osób

Maraton kajakowy, zarówno 1-ki jak i 2-ki - 50 osób

Maraton kajakowy
Maraton zostanie przeprowadzony 12.07.2020 r. (niedziela) o godz. 11.30 na Jeziorze Ełckim-NOWA Plaża Miejska ul. Kolbego 13 w Ełku.
Długość trasy wynosi około 5000 metrów.
Każdy uczestnik maratonu zobligowany jest do zapoznania się z regulaminem, wypełnienia w dniu zawodów karty zgłoszeniowej (w przypadku osób niepełnoletnich oświadczenie rodziców). Każdy uczestnik maratonu podpisuje własnoręcznie oświadczenie na karcie zgłoszeniowej, stwierdzające, że startuje na własną odpowiedzialność.

Maraton pływacki
Maraton zostanie przeprowadzony dnia 12.07.2020 r. (niedziela) o godz. 9.30 na Jeziorze Ełckim,
NOWA PLAŻA MIEJSKA w Ełku ul. Kolbego 13.
Długość trasy wynosi około 2800 metrów (2 pętle) .
Biuro zawodów w będzie mieściło się przy kąpielisku NOWA PLAŻA MIEJSKA (otwarte dnia 12.07.2020 r. od godz. 8:00)
Start i Meta będą się znajdować przy Kąpielisku.
Pływanie - 2,8 km (Jezioro Ełckie, trasę tworzą dwie pętle o długości 1400 m, spodziewana temperatura wody w lipcu : 20-23°C, limit czasu ukończenia pływania - 90 min/2800 m, start wspólny z NOWEJ Plaży Miejskiej - Kąpielisko.
Osoby startujące w strojach neoprenowych (skóry, pianki, spodenki itp.) nie będą brały udziału w klasyfikacji końcowej. Pomiar czasu - ręczny.

Prawa autorskie © turystyka.elk.pl 2017

Administratorem strony turystyka.elk.pl jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku z siedzibą: ul. Marsz. J. Piłsudskiego 29, 19 – 300 Ełk, tel. 87 610 38 38, adres e-mail mosir@mosir.elk.pl.
Pełną informację dotyczącą RODO uzyskacie Państwo na stronie mosir.elk.pl