KONTAKT STRONA GŁÓWNA STRONA CENTRUM INFORMACJI TURYSTYCZNO-KULTURALNEJ
PolskiEnglishDeutschРусский
PolskiEnglishDeutschРусский
Kontrast:
Kontrast normalny Kontrast
Czcionka:
KALENDARZ IMPREZ

21 listopada 2019

13:44

Kategoria: GłównaJeremi się ogarnia. LOL

Data: 21-11-2019
Godzina: 18:00
Miejsce: Ełckie Centrum kultury
Organizator: Ełckie Centrum kultury
Bilety: www.eck.elk.pl - bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie ECK

Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie

Naukowcy alarmują, że młodzież uzależniła się od Internetu. Informują o tym oczywiście w Internecie. Bo dziś cały świat się od niego uzależnił i nie ma się co dziwić. Problem zaczyna się wtedy, gdy przestajemy ze sobą rozmawiać w cztery oczy. "Jeremi się ogarnia. LOL" to opowieść o młodych ludziach, którzy znakomicie poruszają się w świecie wirtualnym, ale nie radzą sobie w rzeczywistym. Radość okazują tak, a smutek tak. Jednak w ich życiu zdarzają się sytuacje, gdy trzeba wynurzyć się ze swojej jaskini i zacząć rozmawiać "w realu". Użyć prawdziwych emocji patrząc sobie w oczy. A to najtrudniejsze? Prawda?
W spektaklu są wyraziste postacie, dynamiczna muzyka, wartkie dialogi. Do tego niezręczne sytuacje w szkole, niechciane rozmowy z rodzicami i pierwsze dramaty miłosne. Czyli wszystko, co widzowie lubią oglądać u innych, a czego nie chcą przeżywać sami. Przynajmniej "w realu".

OBSADA

Paweł Parczewski - Jeremi
Marta Markowicz - Dżordż
Alicja Parczewska - Sonia
Szymon Kowalik (Studium Aktorskie) - Maciek
Małgorzata Gradkowska (Studium Aktorskie) - Vlogerka
Joanna Fertacz - Mama
Marian Czarkowski - Tata
INNI REALIZATORZY

scenografia i kostiumy: Monika Wójcik
muzyka do piosenki finałowej: Artur Guza
asystent reżysera: Paweł Parczewski
sufler / inspicjent: Magdalena Kunikowska
realizator świateł: Janusz Pacewicz
realizator dźwięku: Błażej Szymański

Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie ECK. Liczba miejsc ograniczona!
Spektakl prezentowany w ramach programu Teatr Polska

EŁCKIE CENTRUM KULTURY ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO ZMIAN W PROGRAMIE.

14:47

Kategoria: GłównaWykład otwarty

Data: 21-11-2019
Miejsce: Muzeum Historyczne w Ełku
Organizator: Muzeum Historyczne w Ełku
Bilety: bezpłatne

Wykład otwarty: Pogańscy Prusowie - między nauką, rekonstrukcją i biznesem

Zapraszamy na wykład otwarty
"Pogańscy Prusowie - między nauką, rekonstrukcją i biznesem",
który wygłosi dr Alicja Dobrosielska.

21 listopada 2019 r.
godz. 18.00
Muzeum Historyczne w Ełku
ul. Wąski Tor 1
19-300 Ełk

wstęp wolny

O prelegentce:
Dr Alicja Aleksandra Dobrosielska pochodzi z północnego Mazowsza, z tzw. Zawkrza, od wielu lat mieszka i pracuje w Olsztynie i tu czuje się "jak w domu".
Absolwentka dwóch kierunków studiów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie: Ogrodnictwo (2006) i Historia (2007); studiowała także w J. W. Goethe Universität Frankfurt am Main, w Niemczech (2010-2011); Uczennica śp. prof. Grzegorza Białuńskiego, pod jego kierunkiem napisała pracę doktorską p.t. Opór - oportunizm - współpraca. Prusowie wobec zakonu krzyżackiego w dobie podboju, opublikowaną w 2017 r. Autorka szeregu artykułów dotyczących dawnych ziem pruskich.
Obecnie zatrudniona w dwóch dużych projektach badawczych, finansowanych ze środków Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki, jeden z nich jest realizowany przez Uniwersytet Wrocławski i dotyczy słowiańskich sąsiadów Prusów, drugi z kolei jest realizowany przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, i ramach tego projektu powstanie m. in. Słownik historyczno-geograficzny Prus i Warmii w średniowieczu.

Prywatnie

Od 2002 r. aktywny członek Towarzystwa Naukowego Pruthenia, w ramach jego działalności autorka, współautorka szeregu interdyscyplinarnych projektów kulturowych realizowanych ze środków krajowych i zagranicznych, m. in. Świat dawnych Prusów, Olsztyn od korzeni, O garnkach i innych różnościach co na polach rosną;
Obecnie zaangażowana w duży międzynarodowy projekt stowarzyszenia Pruthenia: Polsko-Rosyjski projekt, finansowany ze środków unijnych "Bałtycka Odyseja". W ramach tego projektu uczestniczy m. in. w badaniach archeologicznych średniowiecznej pruskiej osady, znajdującej się w Olsztyńskim Lesie Miejskim, przygotowuje opracowanie historyczne dziejów tej osady i organizuje w 2020 r. warsztaty Prussia disign dla projektantów, rekonstruktorów, których intensywnie teraz poszukuje.

Szczęśliwa posiadaczka psa o imieniu Divan, miłośniczka historii i przyrody Warmii i Mazur oraz czekolady:)
www.muzeum.elk.pl

Prawa autorskie © turystyka.elk.pl 2017

Administratorem strony turystyka.elk.pl jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku z siedzibą: ul. Marsz. J. Piłsudskiego 29, 19 – 300 Ełk, tel. 87 610 38 38, adres e-mail mosir@mosir.elk.pl.
Pełną informację dotyczącą RODO uzyskacie Państwo na stronie mosir.elk.pl