KONTAKT STRONA GŁÓWNA STRONA CENTRUM INFORMACJI TURYSTYCZNO-KULTURALNEJ
PolskiEnglishDeutschРусский
PolskiEnglishDeutschРусский
Kontrast:
Kontrast normalny Kontrast
Czcionka:
KALENDARZ WYDARZEŃ

⇒ KALENDARZ DO POBRANIA

The week's events
Mon Tues Wed Thur Fri Sat Sun
cze 1, '26

Kategoria: GłównaŚwiatło i cień. Dziedzictwo rodziny Witkiewiczów | wystawa

ZamknijŚwiatło i cień. Dziedzictwo rodziny Witkiewiczów | wystawa 8 maja 2026

Miejsce: Galeria Ślad
Organizator: Ełckie Centrum Kultury
Bilety: wstęp wolny

Wystawa Światło i cień. Dziedzictwo rodziny Witkiewiczów.

Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem, które jest właścicielem wystawy, posiada w swoim archiwum fotograficznym największą kolekcję szklanych negatywów rodziny Witkiewiczów, z czego najwięcej jest autorstwa Stanisława Ignacego Witkiewicza (Witkacego), wybitnego malarza, fotografika, pisarza i filozofa oraz jego ojca Stanisława Witkiewicza, twórcy stylu zakopiańskiego, pierwszego polskiego stylu narodowego, przejawiającego się pw. w architekturze i rzemiośle artystycznym.

Na wystawie prezentowany jest wybór 35 fotografii, ze zbiorów Muzeum. Wybrane zdjęcia oscylują wokół trzech głównych motywów - portret (człowiek), pejzaż - samodzielny, ale również ze sztafażem - oraz sztuka, jako autonomiczny temat, ale pojawiająca się także jako miejsce pracy, lub dopełnienie postaci. W fotografiach widoczne są próby uchwycenia różnych problemów artystycznych - kompozycja i kadrowanie, światło i cień oraz nastrój.

Zaprezentowany wybór zdjęć przedstawia różne podejście do modela, lub krajobrazu. Można zaobserwować również jak wykonywane są autoportrety Panów Witkiewiczów, a jak wykonują im zdjęcia osoby im bliskie, czy też zdjęcia tych samych modeli, wykonane przez innych autorów. Zdjęcia prezentowane na wystawie, wykonali także: Jan Koszczyc Witkiewicz i jego siostra Maria Witkiewiczówna (Dziudzia) - dzieci Jana Witkiewicza, brata Stanisława.

Kuratorem wystawy, z ramienia Muzeum Tatrzańskiego, jest Zofia Radwańska, a jej prezentacja w Ełckim Centrum Kultury przygotowana została we współpracy z Agencją Zegart i nieprzypadkowo ma miejsce po zakończeniu 2025 r., w którym przypadały rocznice: 110-ta śmierci Ojca i 140-ta urodzin Syna.

Wystawę można oglądać do 21.06.2026 w godzinach pracy Ełckiego Centrum Kultury.

Właścicielem wystawy jest Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem, oraz Współorganizacja wystawy w Ełku Agencja Zegart

Kategoria: GłównaWystawa | Młodość, wolność i radość w Ełku lat 60. w obiektywie Zbigniewa Stankiewicza

ZamknijWystawa | Młodość, wolność i radość w Ełku lat 60. w obiektywie Zbigniewa Stankiewicza 17 maja 2026

Miejsce: Muzeum Historyczne w Ełku
Organizator: Muzeum Historyczne w Ełku
Bilety: wstęp wolny

Wystawa Młodość, wolność i radość w Ełku lat 60. w obiektywie Zbigniewa Stankiewicza to próba spojrzenia na ówczesne życie wbrew dominującym stereotypom. Czy PRL rzeczywiście był tylko szary i opresyjny? A może pod tym systemowym płaszczem toczyło się normalne życie? Młodzi ludzie bawili się, śmiali, słuchali muzyki, uprawiali sport. Może wcale nie różnili się od swych rówieśników z zachodu? Zbigniew Stankiewicz poprzez obiektyw swego aparatu dał nam wgląd w życie młodych Ełczan w latach 60. Jego fotografie cechuje autentyzm, nie była to oficjalna fotografia, która musiała mieścić się ramach systemu. Stankiewicz fotografował to, co chciał i jak chciał. Poznajmy zatem Ełczan i Ełk sprzed blisko 60 lat!

Kurator wystawy / autor tekstów: Jakub Knyżewski
Zespół organizacyjny: Jakub Knyżewski, Marta Murzyn, Piotr Podwojski, Magda Szumska, Rafał Żytyniec
Opracowanie graficzne i przestrzenne: Tomasz Jurczenia

Wystawę można zwiedzać od wtorku do niedzieli w godz. 9.30-16.30 do 4 października 2026 r. włącznie
w salach wystawowych MHE, ul. Wąski Tor 1

Wstęp wolny!

Kategoria: GłównaRowerowa Stolica Polski

ZamknijRowerowa Stolica Polski 1 czerwca 2026

Data: 01-06-2026 - 30-06-2026

Rowerowa stolica Polski 2026

Ogólnopolska Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

Rowerowa Stolica Polski 2026 na start
Wykręć najwięcej km dla naszego miasta i odbierz nagrodę dodatkową

Celem projektu jest przede wszystkim: propagowanie rekreacji, promocja trasy rowerowej, promocja jazdy rowerem, jako środek transportu, wdrażanie idei smart city w miastach. Organizatorem Rywalizacji jest Miasto Bydgoszcz. Za nami już siedem edycji.

Zasady podstawowe są proste - rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną aplikację mobilną Aktywne Miasta, która rejestruje trasę i jej długość. Warto już teraz zainstalować aplikację, aby w czerwcu się nie martwić. Uczestnik decyduje sam, dla którego z miast kręci kilometry. Akcja motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia. Zebrane dane o częstych trasach mogą być przydatne przy planowaniu i dostosowaniu infrastruktury rowerowej.

Rywalizacja właściwa to Wydarzenie odbywające się od 1 do 30 czerwca! W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, Puchar pozostaje na stałe w posiadaniu określonego miasta.

Sprawdź; https://youtu.be/0wVb2J3FxeE
STRONA AKCJI https://www.aktywne.miasta.pl/
Wykręć najwięcej km dla naszego miasta i odbierz nagrodę dodatkową
Ogólnopolska Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski potrwa od 1 do 30 czerwca 2026.
Po 7 lipca my nagrodzimy najlepszych!
Więcej: https://www.elk.pl/wydarzenia-wpis/4158/rowerowa-stolica-polski

cze 2, '26

Kategoria: GłównaŚwiatło i cień. Dziedzictwo rodziny Witkiewiczów | wystawa

ZamknijŚwiatło i cień. Dziedzictwo rodziny Witkiewiczów | wystawa 8 maja 2026

Miejsce: Galeria Ślad
Organizator: Ełckie Centrum Kultury
Bilety: wstęp wolny

Wystawa Światło i cień. Dziedzictwo rodziny Witkiewiczów.

Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem, które jest właścicielem wystawy, posiada w swoim archiwum fotograficznym największą kolekcję szklanych negatywów rodziny Witkiewiczów, z czego najwięcej jest autorstwa Stanisława Ignacego Witkiewicza (Witkacego), wybitnego malarza, fotografika, pisarza i filozofa oraz jego ojca Stanisława Witkiewicza, twórcy stylu zakopiańskiego, pierwszego polskiego stylu narodowego, przejawiającego się pw. w architekturze i rzemiośle artystycznym.

Na wystawie prezentowany jest wybór 35 fotografii, ze zbiorów Muzeum. Wybrane zdjęcia oscylują wokół trzech głównych motywów - portret (człowiek), pejzaż - samodzielny, ale również ze sztafażem - oraz sztuka, jako autonomiczny temat, ale pojawiająca się także jako miejsce pracy, lub dopełnienie postaci. W fotografiach widoczne są próby uchwycenia różnych problemów artystycznych - kompozycja i kadrowanie, światło i cień oraz nastrój.

Zaprezentowany wybór zdjęć przedstawia różne podejście do modela, lub krajobrazu. Można zaobserwować również jak wykonywane są autoportrety Panów Witkiewiczów, a jak wykonują im zdjęcia osoby im bliskie, czy też zdjęcia tych samych modeli, wykonane przez innych autorów. Zdjęcia prezentowane na wystawie, wykonali także: Jan Koszczyc Witkiewicz i jego siostra Maria Witkiewiczówna (Dziudzia) - dzieci Jana Witkiewicza, brata Stanisława.

Kuratorem wystawy, z ramienia Muzeum Tatrzańskiego, jest Zofia Radwańska, a jej prezentacja w Ełckim Centrum Kultury przygotowana została we współpracy z Agencją Zegart i nieprzypadkowo ma miejsce po zakończeniu 2025 r., w którym przypadały rocznice: 110-ta śmierci Ojca i 140-ta urodzin Syna.

Wystawę można oglądać do 21.06.2026 w godzinach pracy Ełckiego Centrum Kultury.

Właścicielem wystawy jest Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem, oraz Współorganizacja wystawy w Ełku Agencja Zegart

Kategoria: GłównaWystawa | Młodość, wolność i radość w Ełku lat 60. w obiektywie Zbigniewa Stankiewicza

ZamknijWystawa | Młodość, wolność i radość w Ełku lat 60. w obiektywie Zbigniewa Stankiewicza 17 maja 2026

Miejsce: Muzeum Historyczne w Ełku
Organizator: Muzeum Historyczne w Ełku
Bilety: wstęp wolny

Wystawa Młodość, wolność i radość w Ełku lat 60. w obiektywie Zbigniewa Stankiewicza to próba spojrzenia na ówczesne życie wbrew dominującym stereotypom. Czy PRL rzeczywiście był tylko szary i opresyjny? A może pod tym systemowym płaszczem toczyło się normalne życie? Młodzi ludzie bawili się, śmiali, słuchali muzyki, uprawiali sport. Może wcale nie różnili się od swych rówieśników z zachodu? Zbigniew Stankiewicz poprzez obiektyw swego aparatu dał nam wgląd w życie młodych Ełczan w latach 60. Jego fotografie cechuje autentyzm, nie była to oficjalna fotografia, która musiała mieścić się ramach systemu. Stankiewicz fotografował to, co chciał i jak chciał. Poznajmy zatem Ełczan i Ełk sprzed blisko 60 lat!

Kurator wystawy / autor tekstów: Jakub Knyżewski
Zespół organizacyjny: Jakub Knyżewski, Marta Murzyn, Piotr Podwojski, Magda Szumska, Rafał Żytyniec
Opracowanie graficzne i przestrzenne: Tomasz Jurczenia

Wystawę można zwiedzać od wtorku do niedzieli w godz. 9.30-16.30 do 4 października 2026 r. włącznie
w salach wystawowych MHE, ul. Wąski Tor 1

Wstęp wolny!

cze 3, '26

Kategoria: GłównaŚwiatło i cień. Dziedzictwo rodziny Witkiewiczów | wystawa

ZamknijŚwiatło i cień. Dziedzictwo rodziny Witkiewiczów | wystawa 8 maja 2026

Miejsce: Galeria Ślad
Organizator: Ełckie Centrum Kultury
Bilety: wstęp wolny

Wystawa Światło i cień. Dziedzictwo rodziny Witkiewiczów.

Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem, które jest właścicielem wystawy, posiada w swoim archiwum fotograficznym największą kolekcję szklanych negatywów rodziny Witkiewiczów, z czego najwięcej jest autorstwa Stanisława Ignacego Witkiewicza (Witkacego), wybitnego malarza, fotografika, pisarza i filozofa oraz jego ojca Stanisława Witkiewicza, twórcy stylu zakopiańskiego, pierwszego polskiego stylu narodowego, przejawiającego się pw. w architekturze i rzemiośle artystycznym.

Na wystawie prezentowany jest wybór 35 fotografii, ze zbiorów Muzeum. Wybrane zdjęcia oscylują wokół trzech głównych motywów - portret (człowiek), pejzaż - samodzielny, ale również ze sztafażem - oraz sztuka, jako autonomiczny temat, ale pojawiająca się także jako miejsce pracy, lub dopełnienie postaci. W fotografiach widoczne są próby uchwycenia różnych problemów artystycznych - kompozycja i kadrowanie, światło i cień oraz nastrój.

Zaprezentowany wybór zdjęć przedstawia różne podejście do modela, lub krajobrazu. Można zaobserwować również jak wykonywane są autoportrety Panów Witkiewiczów, a jak wykonują im zdjęcia osoby im bliskie, czy też zdjęcia tych samych modeli, wykonane przez innych autorów. Zdjęcia prezentowane na wystawie, wykonali także: Jan Koszczyc Witkiewicz i jego siostra Maria Witkiewiczówna (Dziudzia) - dzieci Jana Witkiewicza, brata Stanisława.

Kuratorem wystawy, z ramienia Muzeum Tatrzańskiego, jest Zofia Radwańska, a jej prezentacja w Ełckim Centrum Kultury przygotowana została we współpracy z Agencją Zegart i nieprzypadkowo ma miejsce po zakończeniu 2025 r., w którym przypadały rocznice: 110-ta śmierci Ojca i 140-ta urodzin Syna.

Wystawę można oglądać do 21.06.2026 w godzinach pracy Ełckiego Centrum Kultury.

Właścicielem wystawy jest Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem, oraz Współorganizacja wystawy w Ełku Agencja Zegart

Kategoria: GłównaWystawa | Młodość, wolność i radość w Ełku lat 60. w obiektywie Zbigniewa Stankiewicza

ZamknijWystawa | Młodość, wolność i radość w Ełku lat 60. w obiektywie Zbigniewa Stankiewicza 17 maja 2026

Miejsce: Muzeum Historyczne w Ełku
Organizator: Muzeum Historyczne w Ełku
Bilety: wstęp wolny

Wystawa Młodość, wolność i radość w Ełku lat 60. w obiektywie Zbigniewa Stankiewicza to próba spojrzenia na ówczesne życie wbrew dominującym stereotypom. Czy PRL rzeczywiście był tylko szary i opresyjny? A może pod tym systemowym płaszczem toczyło się normalne życie? Młodzi ludzie bawili się, śmiali, słuchali muzyki, uprawiali sport. Może wcale nie różnili się od swych rówieśników z zachodu? Zbigniew Stankiewicz poprzez obiektyw swego aparatu dał nam wgląd w życie młodych Ełczan w latach 60. Jego fotografie cechuje autentyzm, nie była to oficjalna fotografia, która musiała mieścić się ramach systemu. Stankiewicz fotografował to, co chciał i jak chciał. Poznajmy zatem Ełczan i Ełk sprzed blisko 60 lat!

Kurator wystawy / autor tekstów: Jakub Knyżewski
Zespół organizacyjny: Jakub Knyżewski, Marta Murzyn, Piotr Podwojski, Magda Szumska, Rafał Żytyniec
Opracowanie graficzne i przestrzenne: Tomasz Jurczenia

Wystawę można zwiedzać od wtorku do niedzieli w godz. 9.30-16.30 do 4 października 2026 r. włącznie
w salach wystawowych MHE, ul. Wąski Tor 1

Wstęp wolny!

cze 4, '26

Kategoria: GłównaŚwiatło i cień. Dziedzictwo rodziny Witkiewiczów | wystawa

ZamknijŚwiatło i cień. Dziedzictwo rodziny Witkiewiczów | wystawa 8 maja 2026

Miejsce: Galeria Ślad
Organizator: Ełckie Centrum Kultury
Bilety: wstęp wolny

Wystawa Światło i cień. Dziedzictwo rodziny Witkiewiczów.

Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem, które jest właścicielem wystawy, posiada w swoim archiwum fotograficznym największą kolekcję szklanych negatywów rodziny Witkiewiczów, z czego najwięcej jest autorstwa Stanisława Ignacego Witkiewicza (Witkacego), wybitnego malarza, fotografika, pisarza i filozofa oraz jego ojca Stanisława Witkiewicza, twórcy stylu zakopiańskiego, pierwszego polskiego stylu narodowego, przejawiającego się pw. w architekturze i rzemiośle artystycznym.

Na wystawie prezentowany jest wybór 35 fotografii, ze zbiorów Muzeum. Wybrane zdjęcia oscylują wokół trzech głównych motywów - portret (człowiek), pejzaż - samodzielny, ale również ze sztafażem - oraz sztuka, jako autonomiczny temat, ale pojawiająca się także jako miejsce pracy, lub dopełnienie postaci. W fotografiach widoczne są próby uchwycenia różnych problemów artystycznych - kompozycja i kadrowanie, światło i cień oraz nastrój.

Zaprezentowany wybór zdjęć przedstawia różne podejście do modela, lub krajobrazu. Można zaobserwować również jak wykonywane są autoportrety Panów Witkiewiczów, a jak wykonują im zdjęcia osoby im bliskie, czy też zdjęcia tych samych modeli, wykonane przez innych autorów. Zdjęcia prezentowane na wystawie, wykonali także: Jan Koszczyc Witkiewicz i jego siostra Maria Witkiewiczówna (Dziudzia) - dzieci Jana Witkiewicza, brata Stanisława.

Kuratorem wystawy, z ramienia Muzeum Tatrzańskiego, jest Zofia Radwańska, a jej prezentacja w Ełckim Centrum Kultury przygotowana została we współpracy z Agencją Zegart i nieprzypadkowo ma miejsce po zakończeniu 2025 r., w którym przypadały rocznice: 110-ta śmierci Ojca i 140-ta urodzin Syna.

Wystawę można oglądać do 21.06.2026 w godzinach pracy Ełckiego Centrum Kultury.

Właścicielem wystawy jest Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem, oraz Współorganizacja wystawy w Ełku Agencja Zegart

Kategoria: GłównaWystawa | Młodość, wolność i radość w Ełku lat 60. w obiektywie Zbigniewa Stankiewicza

ZamknijWystawa | Młodość, wolność i radość w Ełku lat 60. w obiektywie Zbigniewa Stankiewicza 17 maja 2026

Miejsce: Muzeum Historyczne w Ełku
Organizator: Muzeum Historyczne w Ełku
Bilety: wstęp wolny

Wystawa Młodość, wolność i radość w Ełku lat 60. w obiektywie Zbigniewa Stankiewicza to próba spojrzenia na ówczesne życie wbrew dominującym stereotypom. Czy PRL rzeczywiście był tylko szary i opresyjny? A może pod tym systemowym płaszczem toczyło się normalne życie? Młodzi ludzie bawili się, śmiali, słuchali muzyki, uprawiali sport. Może wcale nie różnili się od swych rówieśników z zachodu? Zbigniew Stankiewicz poprzez obiektyw swego aparatu dał nam wgląd w życie młodych Ełczan w latach 60. Jego fotografie cechuje autentyzm, nie była to oficjalna fotografia, która musiała mieścić się ramach systemu. Stankiewicz fotografował to, co chciał i jak chciał. Poznajmy zatem Ełczan i Ełk sprzed blisko 60 lat!

Kurator wystawy / autor tekstów: Jakub Knyżewski
Zespół organizacyjny: Jakub Knyżewski, Marta Murzyn, Piotr Podwojski, Magda Szumska, Rafał Żytyniec
Opracowanie graficzne i przestrzenne: Tomasz Jurczenia

Wystawę można zwiedzać od wtorku do niedzieli w godz. 9.30-16.30 do 4 października 2026 r. włącznie
w salach wystawowych MHE, ul. Wąski Tor 1

Wstęp wolny!

cze 5, '26

Kategoria: GłównaŚwiatło i cień. Dziedzictwo rodziny Witkiewiczów | wystawa

ZamknijŚwiatło i cień. Dziedzictwo rodziny Witkiewiczów | wystawa 8 maja 2026

Miejsce: Galeria Ślad
Organizator: Ełckie Centrum Kultury
Bilety: wstęp wolny

Wystawa Światło i cień. Dziedzictwo rodziny Witkiewiczów.

Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem, które jest właścicielem wystawy, posiada w swoim archiwum fotograficznym największą kolekcję szklanych negatywów rodziny Witkiewiczów, z czego najwięcej jest autorstwa Stanisława Ignacego Witkiewicza (Witkacego), wybitnego malarza, fotografika, pisarza i filozofa oraz jego ojca Stanisława Witkiewicza, twórcy stylu zakopiańskiego, pierwszego polskiego stylu narodowego, przejawiającego się pw. w architekturze i rzemiośle artystycznym.

Na wystawie prezentowany jest wybór 35 fotografii, ze zbiorów Muzeum. Wybrane zdjęcia oscylują wokół trzech głównych motywów - portret (człowiek), pejzaż - samodzielny, ale również ze sztafażem - oraz sztuka, jako autonomiczny temat, ale pojawiająca się także jako miejsce pracy, lub dopełnienie postaci. W fotografiach widoczne są próby uchwycenia różnych problemów artystycznych - kompozycja i kadrowanie, światło i cień oraz nastrój.

Zaprezentowany wybór zdjęć przedstawia różne podejście do modela, lub krajobrazu. Można zaobserwować również jak wykonywane są autoportrety Panów Witkiewiczów, a jak wykonują im zdjęcia osoby im bliskie, czy też zdjęcia tych samych modeli, wykonane przez innych autorów. Zdjęcia prezentowane na wystawie, wykonali także: Jan Koszczyc Witkiewicz i jego siostra Maria Witkiewiczówna (Dziudzia) - dzieci Jana Witkiewicza, brata Stanisława.

Kuratorem wystawy, z ramienia Muzeum Tatrzańskiego, jest Zofia Radwańska, a jej prezentacja w Ełckim Centrum Kultury przygotowana została we współpracy z Agencją Zegart i nieprzypadkowo ma miejsce po zakończeniu 2025 r., w którym przypadały rocznice: 110-ta śmierci Ojca i 140-ta urodzin Syna.

Wystawę można oglądać do 21.06.2026 w godzinach pracy Ełckiego Centrum Kultury.

Właścicielem wystawy jest Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem, oraz Współorganizacja wystawy w Ełku Agencja Zegart

Kategoria: GłównaWystawa | Młodość, wolność i radość w Ełku lat 60. w obiektywie Zbigniewa Stankiewicza

ZamknijWystawa | Młodość, wolność i radość w Ełku lat 60. w obiektywie Zbigniewa Stankiewicza 17 maja 2026

Miejsce: Muzeum Historyczne w Ełku
Organizator: Muzeum Historyczne w Ełku
Bilety: wstęp wolny

Wystawa Młodość, wolność i radość w Ełku lat 60. w obiektywie Zbigniewa Stankiewicza to próba spojrzenia na ówczesne życie wbrew dominującym stereotypom. Czy PRL rzeczywiście był tylko szary i opresyjny? A może pod tym systemowym płaszczem toczyło się normalne życie? Młodzi ludzie bawili się, śmiali, słuchali muzyki, uprawiali sport. Może wcale nie różnili się od swych rówieśników z zachodu? Zbigniew Stankiewicz poprzez obiektyw swego aparatu dał nam wgląd w życie młodych Ełczan w latach 60. Jego fotografie cechuje autentyzm, nie była to oficjalna fotografia, która musiała mieścić się ramach systemu. Stankiewicz fotografował to, co chciał i jak chciał. Poznajmy zatem Ełczan i Ełk sprzed blisko 60 lat!

Kurator wystawy / autor tekstów: Jakub Knyżewski
Zespół organizacyjny: Jakub Knyżewski, Marta Murzyn, Piotr Podwojski, Magda Szumska, Rafał Żytyniec
Opracowanie graficzne i przestrzenne: Tomasz Jurczenia

Wystawę można zwiedzać od wtorku do niedzieli w godz. 9.30-16.30 do 4 października 2026 r. włącznie
w salach wystawowych MHE, ul. Wąski Tor 1

Wstęp wolny!

Kategoria: GłównaSeminarium Kata & Kumite IKO United Kyokushinkai Europe

ZamknijSeminarium Kata & Kumite IKO United Kyokushinkai Europe 5 czerwca 2026

Data: 05-06-2026 - 07-06-2026
Godzina: 12:00
Miejsce: Hala Mosir
Organizator: inny

Już 5-7 czerwca 2026 r. Ełk ponownie stanie się stolicą karate kyokushin!
Serdecznie zapraszamy na Seminarium Kata & Kumite IKO United Kyokushinkai Europe, które odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Ełku oraz przy wsparciu i patronacie MOSiR Ełk w Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR w Ełku przy ul. Kolbego 11.
Głównym organizatorem wydarzenia jest:
Klub Sportowy Karate Kyokushin Dojo Sosnowski oraz IKO United Kyokushinkai Europe.
Podczas trzydniowego wydarzenia zaplanowano 5 intensywnych jednostek keiko , w trakcie których senpai, sensei oraz zawodnicy z całej Polski będą mieli okazję trenować i czerpać wiedzę od wybitnych szkoleniowców kyokushin.

W seminarium udział wezmą m.in.:
Shihan Krzysztof Borowiec Branch - 7 DAN
Shihan Mariusz Godoś - 6 DAN
Shihan Piotr Sawicki - 6 DAN - Mistrz Świata, multimedalista Mistrzostw Europy i Polski
Shihan Zbigniew Goliński - 5 DAN
Shihan Marek Prasek - 5 DAN
Shihan Adam Kaniowski - 5 DAN
Sensei Mirek Jędrowski - 5 DAN
Shihan Bolesław Kossakowski - 5 DAN

Gościem specjalnym seminarium będzie:
Sensei Grzegorz Kędzierski - 3 DAN - Mistrz Świata oraz multimedalista Mistrzostw Europy i Polski.
To wyjątkowa okazja do wspólnych treningów, wymiany doświadczeń oraz podnoszenia swoich umiejętności w duchu prawdziwego karate kyokushin

Miejsce: Hala Widowiskowo-Sportowa MOSiR w Ełku, ul. Kolbego 11
Termin: 5-7 czerwca 2026
Serdecznie zapraszamy wszystkich karateka z całej Polski do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu!

cze 6, '26

Kategoria: GłównaŚwiatło i cień. Dziedzictwo rodziny Witkiewiczów | wystawa

ZamknijŚwiatło i cień. Dziedzictwo rodziny Witkiewiczów | wystawa 8 maja 2026

Miejsce: Galeria Ślad
Organizator: Ełckie Centrum Kultury
Bilety: wstęp wolny

Wystawa Światło i cień. Dziedzictwo rodziny Witkiewiczów.

Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem, które jest właścicielem wystawy, posiada w swoim archiwum fotograficznym największą kolekcję szklanych negatywów rodziny Witkiewiczów, z czego najwięcej jest autorstwa Stanisława Ignacego Witkiewicza (Witkacego), wybitnego malarza, fotografika, pisarza i filozofa oraz jego ojca Stanisława Witkiewicza, twórcy stylu zakopiańskiego, pierwszego polskiego stylu narodowego, przejawiającego się pw. w architekturze i rzemiośle artystycznym.

Na wystawie prezentowany jest wybór 35 fotografii, ze zbiorów Muzeum. Wybrane zdjęcia oscylują wokół trzech głównych motywów - portret (człowiek), pejzaż - samodzielny, ale również ze sztafażem - oraz sztuka, jako autonomiczny temat, ale pojawiająca się także jako miejsce pracy, lub dopełnienie postaci. W fotografiach widoczne są próby uchwycenia różnych problemów artystycznych - kompozycja i kadrowanie, światło i cień oraz nastrój.

Zaprezentowany wybór zdjęć przedstawia różne podejście do modela, lub krajobrazu. Można zaobserwować również jak wykonywane są autoportrety Panów Witkiewiczów, a jak wykonują im zdjęcia osoby im bliskie, czy też zdjęcia tych samych modeli, wykonane przez innych autorów. Zdjęcia prezentowane na wystawie, wykonali także: Jan Koszczyc Witkiewicz i jego siostra Maria Witkiewiczówna (Dziudzia) - dzieci Jana Witkiewicza, brata Stanisława.

Kuratorem wystawy, z ramienia Muzeum Tatrzańskiego, jest Zofia Radwańska, a jej prezentacja w Ełckim Centrum Kultury przygotowana została we współpracy z Agencją Zegart i nieprzypadkowo ma miejsce po zakończeniu 2025 r., w którym przypadały rocznice: 110-ta śmierci Ojca i 140-ta urodzin Syna.

Wystawę można oglądać do 21.06.2026 w godzinach pracy Ełckiego Centrum Kultury.

Właścicielem wystawy jest Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem, oraz Współorganizacja wystawy w Ełku Agencja Zegart

Kategoria: GłównaWystawa | Młodość, wolność i radość w Ełku lat 60. w obiektywie Zbigniewa Stankiewicza

ZamknijWystawa | Młodość, wolność i radość w Ełku lat 60. w obiektywie Zbigniewa Stankiewicza 17 maja 2026

Miejsce: Muzeum Historyczne w Ełku
Organizator: Muzeum Historyczne w Ełku
Bilety: wstęp wolny

Wystawa Młodość, wolność i radość w Ełku lat 60. w obiektywie Zbigniewa Stankiewicza to próba spojrzenia na ówczesne życie wbrew dominującym stereotypom. Czy PRL rzeczywiście był tylko szary i opresyjny? A może pod tym systemowym płaszczem toczyło się normalne życie? Młodzi ludzie bawili się, śmiali, słuchali muzyki, uprawiali sport. Może wcale nie różnili się od swych rówieśników z zachodu? Zbigniew Stankiewicz poprzez obiektyw swego aparatu dał nam wgląd w życie młodych Ełczan w latach 60. Jego fotografie cechuje autentyzm, nie była to oficjalna fotografia, która musiała mieścić się ramach systemu. Stankiewicz fotografował to, co chciał i jak chciał. Poznajmy zatem Ełczan i Ełk sprzed blisko 60 lat!

Kurator wystawy / autor tekstów: Jakub Knyżewski
Zespół organizacyjny: Jakub Knyżewski, Marta Murzyn, Piotr Podwojski, Magda Szumska, Rafał Żytyniec
Opracowanie graficzne i przestrzenne: Tomasz Jurczenia

Wystawę można zwiedzać od wtorku do niedzieli w godz. 9.30-16.30 do 4 października 2026 r. włącznie
w salach wystawowych MHE, ul. Wąski Tor 1

Wstęp wolny!

Kategoria: GłównaSeminarium Kata & Kumite IKO United Kyokushinkai Europe

ZamknijSeminarium Kata & Kumite IKO United Kyokushinkai Europe 5 czerwca 2026

Data: 05-06-2026 - 07-06-2026
Godzina: 12:00
Miejsce: Hala Mosir
Organizator: inny

Już 5-7 czerwca 2026 r. Ełk ponownie stanie się stolicą karate kyokushin!
Serdecznie zapraszamy na Seminarium Kata & Kumite IKO United Kyokushinkai Europe, które odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Ełku oraz przy wsparciu i patronacie MOSiR Ełk w Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR w Ełku przy ul. Kolbego 11.
Głównym organizatorem wydarzenia jest:
Klub Sportowy Karate Kyokushin Dojo Sosnowski oraz IKO United Kyokushinkai Europe.
Podczas trzydniowego wydarzenia zaplanowano 5 intensywnych jednostek keiko , w trakcie których senpai, sensei oraz zawodnicy z całej Polski będą mieli okazję trenować i czerpać wiedzę od wybitnych szkoleniowców kyokushin.

W seminarium udział wezmą m.in.:
Shihan Krzysztof Borowiec Branch - 7 DAN
Shihan Mariusz Godoś - 6 DAN
Shihan Piotr Sawicki - 6 DAN - Mistrz Świata, multimedalista Mistrzostw Europy i Polski
Shihan Zbigniew Goliński - 5 DAN
Shihan Marek Prasek - 5 DAN
Shihan Adam Kaniowski - 5 DAN
Sensei Mirek Jędrowski - 5 DAN
Shihan Bolesław Kossakowski - 5 DAN

Gościem specjalnym seminarium będzie:
Sensei Grzegorz Kędzierski - 3 DAN - Mistrz Świata oraz multimedalista Mistrzostw Europy i Polski.
To wyjątkowa okazja do wspólnych treningów, wymiany doświadczeń oraz podnoszenia swoich umiejętności w duchu prawdziwego karate kyokushin

Miejsce: Hala Widowiskowo-Sportowa MOSiR w Ełku, ul. Kolbego 11
Termin: 5-7 czerwca 2026
Serdecznie zapraszamy wszystkich karateka z całej Polski do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu!

Kategoria: GłównaRecital organowy Jerzy Kukla | XVIII Ełckie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej

ZamknijRecital organowy Jerzy Kukla | XVIII Ełckie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej 6 czerwca 2026

Data: 06-06-2026
Godzina: 19:00
Miejsce: Katedra św. Wojciecha
Organizator: Ełckie Centrum Kultury
Bilety: wstęp wolny

JERZY KUKLA - organista, organmistrz, dyrygent, organizator życia muzycznego. Studia w Akademii Muzycznej w Krakowie (organy, klasa prof. Mirosławy Semeniuk- Podrazy) i w Katowicach (dyrygentura, klasa prof. Jana Wincentego Hawela).Stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki w latach 1990-91 (VSMU Bratysława, klasa prof. dr Ferdinanda Klindy ).Kursy mistrzowskie pod kierunkiem Michaela Schneidera oraz Gastona Litaize.

Jako organista, występuje na najważniejszych polskich festiwalach, Koncertował również w Austrii, Czechach, Danii, Hiszpanii, Niemczech, Rosji, Rumunii, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji, Ukrainie i we Włoszech. Jego interpretacje utrwalono na 6 płytach CD.[ Był autorem polskich prawykonań dzieł Oliviera Messiaena: Les Corps Glorieux (1987) oraz Verset pour la fete de la dedicace (1989). Od początku swej działalności koncertowej i publicystycznej, zajmuje się propagowaniem muzyki Feliksa Nowowiejskiego w kraju i za granicą. Jako dyrygent prowadził orkiestry Filharmonii Bałtyckiej, Kaliskiej, Koszalińskiej, Lubelskiej, Śląskiej, Świetokrzyskiej, w Winnicy (Ukraina) oraz Bielską Orkiestrę Kameralną.

Swoje artykuły o tematyce muzyki polskiej oraz problematyce budownictwa organowego, publikował w Ruchu muzycznym oraz zeszytach naukowych polskich uczelni muzycznych.

Inicjator licznych polskich festiwali i cyklów koncertowych. Powołał do życia m. in. Sandomierskie Recitale Organowe (1990), Bystrzańskie Recitale Organowe (1987), Dęblińskie Międzynarodowe Spotkania z Muzyką Organową (2015), Międzynarodowe Koncerty Festiwalowe w Końskowoli (2012) oraz Międzynarodowe Festiwale Muzyki Organowej w Puławach (2010).
W roku 2017 , w dowód uznania za działalność upowszechniającą kulturę muzyczną, otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Puławy.
Do najważniejszych osiągnięć organmistrzowskich należy m. innymi: rewitalizacja organów Walckera/Biernackiego w katedrze w Łomży, przebudowa organów chórowych w katedry w Oliwie oraz translokacja i przebudowa wielkich organów sali koncertowej Filharmonii Słowackiej w Bratysławie do kościoła p.w. Bogurodzicy Maryi w Warszawie. Jest również autorem koncepcji rewitalizacji oraz intonacji organów Bazyliki OO Jezuitów w Krakowie (2006-2007). Jerzy Kukla jest również autorem intonacji wielu polskich prestiżowych instrumentów, m. innymi organów wielkich w Katedrze Oliwskiej (2010-2011) w sali koncertowej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku (2004) oraz obu instrumentów w Bazylice OO Paulinów na Jasnej Górze (2011-2012).

Program:
Johann Sebastian BACH (1685-1750)
Toccata con Fuga d BWV 565
Preludium chorałowe Vor deinen Thron tret ich hiermit BWV 668
Władysław ŻELEŃSKI (1837 - 1921) Preludia op. 38:
nr 10
nr 11
nr 18
nr 19
nr 20
Feliks NOWOWIEJSKI (1877-1946)
Preludio z III Koncertu organowego (cz. I )
Intermezzo z VI Symfonii organowej (cz. II )
Marsz Pretorianów z Oratorium Quo vadis op. 30
(transkr. organowa Jerzy Kukla)

Kierownictwo Artystyczne i prowadzenie koncertów: Maria Terlecka

cze 7, '26

Kategoria: GłównaŚwiatło i cień. Dziedzictwo rodziny Witkiewiczów | wystawa

ZamknijŚwiatło i cień. Dziedzictwo rodziny Witkiewiczów | wystawa 8 maja 2026

Miejsce: Galeria Ślad
Organizator: Ełckie Centrum Kultury
Bilety: wstęp wolny

Wystawa Światło i cień. Dziedzictwo rodziny Witkiewiczów.

Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem, które jest właścicielem wystawy, posiada w swoim archiwum fotograficznym największą kolekcję szklanych negatywów rodziny Witkiewiczów, z czego najwięcej jest autorstwa Stanisława Ignacego Witkiewicza (Witkacego), wybitnego malarza, fotografika, pisarza i filozofa oraz jego ojca Stanisława Witkiewicza, twórcy stylu zakopiańskiego, pierwszego polskiego stylu narodowego, przejawiającego się pw. w architekturze i rzemiośle artystycznym.

Na wystawie prezentowany jest wybór 35 fotografii, ze zbiorów Muzeum. Wybrane zdjęcia oscylują wokół trzech głównych motywów - portret (człowiek), pejzaż - samodzielny, ale również ze sztafażem - oraz sztuka, jako autonomiczny temat, ale pojawiająca się także jako miejsce pracy, lub dopełnienie postaci. W fotografiach widoczne są próby uchwycenia różnych problemów artystycznych - kompozycja i kadrowanie, światło i cień oraz nastrój.

Zaprezentowany wybór zdjęć przedstawia różne podejście do modela, lub krajobrazu. Można zaobserwować również jak wykonywane są autoportrety Panów Witkiewiczów, a jak wykonują im zdjęcia osoby im bliskie, czy też zdjęcia tych samych modeli, wykonane przez innych autorów. Zdjęcia prezentowane na wystawie, wykonali także: Jan Koszczyc Witkiewicz i jego siostra Maria Witkiewiczówna (Dziudzia) - dzieci Jana Witkiewicza, brata Stanisława.

Kuratorem wystawy, z ramienia Muzeum Tatrzańskiego, jest Zofia Radwańska, a jej prezentacja w Ełckim Centrum Kultury przygotowana została we współpracy z Agencją Zegart i nieprzypadkowo ma miejsce po zakończeniu 2025 r., w którym przypadały rocznice: 110-ta śmierci Ojca i 140-ta urodzin Syna.

Wystawę można oglądać do 21.06.2026 w godzinach pracy Ełckiego Centrum Kultury.

Właścicielem wystawy jest Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem, oraz Współorganizacja wystawy w Ełku Agencja Zegart

Kategoria: GłównaWystawa | Młodość, wolność i radość w Ełku lat 60. w obiektywie Zbigniewa Stankiewicza

ZamknijWystawa | Młodość, wolność i radość w Ełku lat 60. w obiektywie Zbigniewa Stankiewicza 17 maja 2026

Miejsce: Muzeum Historyczne w Ełku
Organizator: Muzeum Historyczne w Ełku
Bilety: wstęp wolny

Wystawa Młodość, wolność i radość w Ełku lat 60. w obiektywie Zbigniewa Stankiewicza to próba spojrzenia na ówczesne życie wbrew dominującym stereotypom. Czy PRL rzeczywiście był tylko szary i opresyjny? A może pod tym systemowym płaszczem toczyło się normalne życie? Młodzi ludzie bawili się, śmiali, słuchali muzyki, uprawiali sport. Może wcale nie różnili się od swych rówieśników z zachodu? Zbigniew Stankiewicz poprzez obiektyw swego aparatu dał nam wgląd w życie młodych Ełczan w latach 60. Jego fotografie cechuje autentyzm, nie była to oficjalna fotografia, która musiała mieścić się ramach systemu. Stankiewicz fotografował to, co chciał i jak chciał. Poznajmy zatem Ełczan i Ełk sprzed blisko 60 lat!

Kurator wystawy / autor tekstów: Jakub Knyżewski
Zespół organizacyjny: Jakub Knyżewski, Marta Murzyn, Piotr Podwojski, Magda Szumska, Rafał Żytyniec
Opracowanie graficzne i przestrzenne: Tomasz Jurczenia

Wystawę można zwiedzać od wtorku do niedzieli w godz. 9.30-16.30 do 4 października 2026 r. włącznie
w salach wystawowych MHE, ul. Wąski Tor 1

Wstęp wolny!

Kategoria: GłównaSeminarium Kata & Kumite IKO United Kyokushinkai Europe

ZamknijSeminarium Kata & Kumite IKO United Kyokushinkai Europe 5 czerwca 2026

Data: 05-06-2026 - 07-06-2026
Godzina: 12:00
Miejsce: Hala Mosir
Organizator: inny

Już 5-7 czerwca 2026 r. Ełk ponownie stanie się stolicą karate kyokushin!
Serdecznie zapraszamy na Seminarium Kata & Kumite IKO United Kyokushinkai Europe, które odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Ełku oraz przy wsparciu i patronacie MOSiR Ełk w Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR w Ełku przy ul. Kolbego 11.
Głównym organizatorem wydarzenia jest:
Klub Sportowy Karate Kyokushin Dojo Sosnowski oraz IKO United Kyokushinkai Europe.
Podczas trzydniowego wydarzenia zaplanowano 5 intensywnych jednostek keiko , w trakcie których senpai, sensei oraz zawodnicy z całej Polski będą mieli okazję trenować i czerpać wiedzę od wybitnych szkoleniowców kyokushin.

W seminarium udział wezmą m.in.:
Shihan Krzysztof Borowiec Branch - 7 DAN
Shihan Mariusz Godoś - 6 DAN
Shihan Piotr Sawicki - 6 DAN - Mistrz Świata, multimedalista Mistrzostw Europy i Polski
Shihan Zbigniew Goliński - 5 DAN
Shihan Marek Prasek - 5 DAN
Shihan Adam Kaniowski - 5 DAN
Sensei Mirek Jędrowski - 5 DAN
Shihan Bolesław Kossakowski - 5 DAN

Gościem specjalnym seminarium będzie:
Sensei Grzegorz Kędzierski - 3 DAN - Mistrz Świata oraz multimedalista Mistrzostw Europy i Polski.
To wyjątkowa okazja do wspólnych treningów, wymiany doświadczeń oraz podnoszenia swoich umiejętności w duchu prawdziwego karate kyokushin

Miejsce: Hala Widowiskowo-Sportowa MOSiR w Ełku, ul. Kolbego 11
Termin: 5-7 czerwca 2026
Serdecznie zapraszamy wszystkich karateka z całej Polski do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu!

Kategoria: GłównaZorientuj się na Ełk, runda 1

ZamknijZorientuj się na Ełk, runda 1 7 czerwca 2026

Data: 07-06-2026
Godzina: 08:30
Organizator: MOSIR

ZAPISY I REGULAMIN GP Zorientuj się na Ełk 2026 r. - https://mosir.elk.pl/imprezy/zorientuj-sie-elk-runda-1-2/

Impreza współfinansowana z budżetu Miasta Ełku.
Firma Koma sp. z o.o. jest partnerem wydarzenia.

TERMINY i MIEJSCE POSZCZEGÓLNYCH BIEGÓW

I runda
Data: 07.06.2026 r. (niedziela)
Miejsce: podamy wkrótce
Start: godz. 8:30
Zgłoszenia on-line do 02.06.2026 r. (wtorek)
Transport: własny

II runda
Data: 27.09.2026 r. (niedziela)
Miejsce: podamy wkrótce
Start: godz. 8:30
Zgłoszenia on-line do 24.09.2026 r. (środa)
Transport: własny

Dostępne są trzy rodzaje tras do wyboru:
ZIELONA ( rodzinna, ćwiczebna, łatwa ) - bez klasyfikacji
Mapy kolorowe typowe, długość trasy ok. 6-7 km
ŻÓŁTA ( średnio zaawansowana ) - klasyfikacja w kategoriach - kobiety (1os), mężczyźni (1os.), drużyny (2-5os.)
Mapy kolorowe typowe, długość trasy ok. 15-17 km
CZERWONA ( zaawansowana ) - klasyfikacja w kategoriach - kobiety (1os), mężczyźni (1os.)
Mapy nietypowe, niepełne, przekształcone, długość trasy ok. 15-20 km

ZGŁOSZENIA I ZASADY UCZESTNICTWA
Warunkiem wzięcia udziału w jednej rundzie jest dokonanie rejestracji online (patrz ZAPISY na górze strony) lub w Biurze Zawodów (jeżeli nie będzie osiągnięty limit uczestników) oraz zapłacenie w momencie rejestracji wpisowego w wysokości
25 zł - osoba dorosła
15 zł - dziecko, uczeń.

Uczestnicy niepełnoletni muszą posiadać oświadczenie rodziców lub prawnych opiekunów o braku przeciwwskazań i zgodę na uczestnictwo w zawodach.

NAGRODY
Na zakończenie każdej rundy:
wszystkie dzieci startujące na trasie rodzinnej / rekreacyjnej otrzymają pamiątkowe dyplomy
zawodnicy startujący na trasie zaawansowanej, którzy w swoich kategoriach zajęli miejsca od I do III otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Na zakończenie każdej rundy planowane jest ognisko/grill.

Szczegóły w regulaminie-prosimy o zapoznanie się z nim

Category Key

  • Główna
DUŻY KALENDARZ

Prawa autorskie © turystyka.elk.pl 2017

Administratorem strony turystyka.elk.pl jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku z siedzibą: ul. Marsz. J. Piłsudskiego 29, 19 – 300 Ełk, tel. 87 610 38 38, adres e-mail mosir@mosir.elk.pl.
Pełną informację dotyczącą RODO uzyskacie Państwo na stronie mosir.elk.pl