KONTAKT STRONA GŁÓWNA STRONA CENTRUM INFORMACJI TURYSTYCZNO-KULTURALNEJ
PolskiEnglishDeutschРусский
PolskiEnglishDeutschРусский
Kontrast:
Kontrast normalny Kontrast
Czcionka:
KALENDARZ WYDARZEŃ


Warning: mysql_real_escape_string(): Access denied for user ''@'10.199.209.70' (using password: NO) in /home/mosirelk/ftp/turystyka/wp-content/plugins/my-calendar/my-calendar-shortcodes.php on line 25

Warning: mysql_real_escape_string(): A link to the server could not be established in /home/mosirelk/ftp/turystyka/wp-content/plugins/my-calendar/my-calendar-shortcodes.php on line 25

KALENDARZ DO POBRANIA

26 kwietnia 2024

15:26

Kategoria: GłównaEłckie Dni Ziemi

Od piątku (19 kwietnia) rozpoczynają się obchody Ełckich Dni Ziemi, które potrwają do 29 kwietnia. W Ełku zaplanowano wiele wydarzeń, których wspólnym celem jest propagowanie ekologii, edukacja przyrodnicza, czy też uwrażliwienie na piękno otaczającego nas świata i aktywne spędzanie wolnego czasu. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami akcji.
Ełckie Dni Ziemi 2024

Natura w kadrze - spotkanie z Marcinem Kostrzyńskim w Centrum Edukacji Ekologicznej
19 kwietnia (piątek)
9:00-10:00 - spotkanie dla uczniów
10:30 - 11:30 - spotkanie dla uczniów
17:00 - spotkanie dla mieszkańców Ełku
Marcin Kostrzyński - autor książek powiązanych z naturą i zwierzętami. Obserwator przyrody, leśnik, fotograf. Kręci filmy o zwierzętach i publikuje je w serwisie YouTube na kanale Marcin z lasu Kostrzyński.

Sprzątanie Jeziora Ełckiego
19-21 kwietnia (piątek, sobota, niedziela)
godz. 10:00
Miejsce: okolice Mostu Zamkowego przy ECK
PODWODNIK Szkoła Ratownictwa, Sportów Wodnych i Obronnych zaprasza wszystkich (nurków i nie-nurków): osoby prywatne (najchętniej całe rodziny) oraz szkoły, organizacje i instytucje. Wszystkich, komu zależy na poprawie stanu naturalnego środowiska wodnego miasta Ełku. Można uczestniczyć w dowolnej liczbie dni, ale - oczywiście - zachęcamy, by we wszystkich. Udział dzieci pod opieką rodziców/opiekunów, powyżej 16 lat - za ich zgodą.

Rajd rowerowy połączony z sadzeniem lasu
20 kwietnia (sobota)
godz. 10:00
Miejsce spotkania: Centrum Edukacji Ekologicznej
Rajd rowerowy, podczas którego uczestnicy będą sadzić drzewka na terenie Nadleśnictwa Ełk. Po zakończeniu sadzenia drzew odbędzie się ognisko.

Przyrodnicza wędrówka w okolicach Ełku
21 kwietnia (niedziela)
godz. 11:00
Miejsce spotkania: przystanek MZK przy Żabim Oczku
Wędrówka promujące walory przyrodnicze Ełku i okolic.

Koncert dla Ziemi
22 kwietnia (poniedziałek)
godz. 17:00
W ogrodzie CEE uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej zagrają utwory muzyczne ?dla Ziemi?.

22 kwietnia (poniedziałek)
Quiz online z okazji Dnia Ziemi
Quiz z wiedzy na temat form ochrony bioróżnorodności w mieście oraz organizacji, instytucji związanych z ochroną środowiska działających na terenie Ełku i regionu. Aby wziąć w nim udział należy do 21.04.2024 r. wypełnić ?Kartę zgłoszeniową?, która dostępna jest na stronie www.cee.elk.pl

Zwiedzanie oczyszczalni w Nowej Wsi Ełckiej
23 kwietnia (wtorek)
Wyjazd uczniów szkół podstawowych do PWiK do Nowej Wsi Ełckiej, aby poznać, w jaki sposób prowadzona jest gospodarka ściekowa i osadowa w naszym mieście.

Sprzątanie Świata
24 kwietnia (środa)
Do udziału w akcji zaprosimy ełckie placówki oświatowe, organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne. Udział w Wiosennym Sprzątaniu to dobry sposób na uświadomienie, że to jak wygląda okolica w której mieszkamy zależy głównie od nas samych.

Śmieci oddajesz - drzewko dostajesz
25 kwietnia (czwartek)
Na Placu Jana Pawła II od godziny 12:30 rozpocznie się przekazywanie sadzonek drzew. Każdy, kto przyniesie ze sobą elektroodpady otrzyma za nie sadzonkę drzewka. W ramach akcji "Śmieci oddajesz - drzewko dostajesz" Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz przekaże 500 sztuk sadzonek świerków, sosen, brzóz i dębów

Wiem - jeżdżę bezpiecznie, czyli rowerzysta w świetle przepisów ruchu drogowego
25 kwietnia (czwartek)
godz. 17:30
Miejsce: Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku
Porozmawiamy o tym jak świadomie i tym samym - bezpiecznie jeździć jednośladem, z korzyścią dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Natura w kadrze - spotkanie z Tomaszem Kłosowskim w Centrum Edukacji Ekologiczne w Ełku
26 kwietnia (piątek)
godz. 17:00
Tomasz Kłosowski ? znany i ceniony fotograf przyrody i dziennikarz oraz popularyzator polskiej przyrody. Wspólnie z bratem Grzegorzem wydał kilkanaście albumów fotograficznych, w tym o ukochanej Biebrzy i jej dzikich mieszkańcach.

Bieg po sadzonkę
27 kwietnia (sobota)
godz. 11:00
Bieg rozpocznie się przy CEE, a zadaniem uczestników będzie pokonanie wyznaczonej trasy wzdłuż ełckiej promenady (biegiem, marszem, spacerem). Uczestnicy zamiast medali otrzymają sadzonki drzew iglastych.

Rodzinny spacer przyrodniczy po Ełku
28 kwietnia (niedziela)
godz. 11:00
Start: parking przy sklepie PoloMarket przy ul. M.T. Kalkuty
Spacer po Ełku i najbliższej okolicy, podczas którego rodzice i dzieci nauczą się słuchać i patrzeć na otaczającą przyrodę. Podczas spaceru będziemy obserwować świat roślin, grzybów i porostów.

13:59

Kategoria: GłównaCzłowiek Drzewo - Sztuka patrzenia na rzeczy | solo performance

Data: 26-04-2024
Godzina: 18:00
Miejsce: Ełckie Centrum Kultury, sala kameralna
Organizator: Ełckie Centrum Kultury
Bilety: 30 zł

Człowiek Drzewo - Sztuka patrzenia na rzeczy to solo performance, który jest próbą wcielenia w naturę, odszukania związku z nią w procesie zakorzeniania, poszukiwania wartości i równowagi w dzisiejszym świecie.

Spektakl uruchamia zmysły i przywołuje do odczuwania samego siebie, tak aby móc bardziej docenić mikro i makro świat wzajemnych zależności pełnych harmonii, przenikania i przepływu.

Po spektaklu zapraszamy na rozmowę z artystką - Anną Sochacką.

Bilety do nabycia w kasie ECK lub na biletyna.pl.

14:48

Kategoria: GłównaMuzeum (nie tylko) dla Seniora: Żydzi w Ełku

Data: 26-04-2024
Godzina: 17:00
Miejsce: Muzeum Historyczne w Ełku | Centrum Edukacji Muzealnej
Organizator: Muzeum Historyczne w Ełku
Bilety: wstęp wolny

Muzeum Historyczne w Ełku zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu
MUZEUM (nie tylko) DLA SENIORA

Spotkanie skierowane tak do seniorów, jak i do wszystkich zainteresowanych tematem:
Żydzi w Ełku

Prowadzący: Dariusz Jurczak (Muzeum Historyczne w Ełku)

Termin: 26 kwietnia 2024 (piątek), godz. 17.00

Miejsce: Muzeum Historyczne w Ełku, ul. Wąski Tor 1 (Centrum Edukacji Muzealnej)
wstęp wolny!

15:27

Kategoria: GłównaWystawa MHE: Od lunety Galileusza do teleskopów kosmicznych

Data: 26-04-2024
Miejsce: Muzeum Historyczne w Ełku
Organizator: Muzeum Historyczne w Ełku
Bilety: wstęp wolny

Muzeum Historyczne w Ełku zaprasza do zwiedzania wystawy
przygotowanej przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego
Od lunety Galileusza do teleskopów kosmicznych

Wystawa prezentuje dzieje jednego z najważniejszych instrumentów w historii nauki ? teleskopu. Zaprezentowano na niej liczne oryginalne przyrządy astronomiczne, starodruki, w tym prace Galileusza oraz Jana Heweliusza, a także pierwsze doniesienia o XVII-wiecznych obserwacjach wykonanych przez teleskop w Krakowie i Kaliszu oraz obrazy i grafiki przedstawiające wybitnych astronomów i przyrządy obserwacyjne. Oczywiście wystawa o historii teleskopu nie mogła się obyć bez eksponatów interaktywnych - lunet i teleskopów przeznaczonych do samodzielnej obserwacji, modeli przedstawiających bieg promieni w lunetach, a także miejsca, którym można samodzielnie szlifować płyty szklane na zwierciadło. Wystawę uzupełniają plansze edukacyjne przedstawiające dzieje teleskopu oraz porównanie dawnych i współczesnych obserwacji rozmaitych obiektów na niebie.

WYSTAWĘ MOŻNA ZWIEDZAĆ:
od 26 kwietnia do 2 czerwca 2024 roku
od wtorku do niedzieli w godzinach 9.30-16.30
w salach wystawowych MHE, ul. Wąski Tor 1
wstęp wolny!

17:42

Kategoria: GłównaSpotkanie z Tomaszem Kłosowskim

Data: 26-04-2024
Godzina: 17:00
Miejsce: Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku
Organizator: CEE
Bilety: bezpłatnie

Natura w kadrze - spotkanie z Tomaszem Kłosowskim w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku

26 kwietnia 2024
17:00 - spotkanie dla wszystkich mieszkańców Ełku

Tomasz Kłosowski - dziennikarz, niegdyś zatrudniony w prasie młodzieżowej, prowadzący programy telewizyjne o przyrodzie, ostatnio program Dzika Polska w TVP. Od kilku dziesięcioleci fotografuje polską przyrodę i krajobraz. Tomasz Kłosowski to znany i ceniony fotograf przyrody i dziennikarz oraz popularyzator polskiej przyrody. Wspólnie z bratem Grzegorzem wydał kilkanaście albumów fotograficznych, w tym o ukochanej Biebrzy i jej dzikich mieszkańcach.

17:42

Kategoria: GłównaKoncert Lubelskiej Federacji Bardów

Data: 26-04-2024
Godzina: 19:00
Miejsce: Ełckie Centrum Kultury, sala widowiskowa
Organizator: Ełckie Centrum Kultury
Bilety: 60 zł

Lubelska Federacja Bardów (w skrócie Federacja, LFB) Oryginalna formacja estradowa proponująca własne rozumienie rozrywki.

Repertuar zawiera najlepsze aranżacje zespołu do własnych tłumaczeń utworów Leonarda Cohena i Boba Dylana.

A także piosenki własne zespołu, te najbardziej znane. Zaprezentowanych zostanie też kilka najnowszych pieśni z najnowszej płyty pt. Nowe piosenki w Teatrze Starym.

Oryginalna formacja estradowa proponująca własne rozumienie rozrywki. Sposobem organizacji pracy przypominająca piwnice artystyczne, gdzie jest wielu autorów, kompozytorów i wykonawców. Czerpie wzorce z folkloru kresów, muzyki klasycznej; nawiązuje do ambitnych nurtów rocka i popu. Charakteryzuje się niespotykaną potęgą głosów, a także wyjątkową dbałością o stronę muzyczną i tekstową. Warte podkreślenia jest, że zarówno muzyka jak i tekst są przeważnie dziełem członków zespołu. Najważniejsze występy w charakterze gwiazdy zanotowała podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, II Festiwalu Piosenki Prawdziwej (Sopot - Opera Leśna), Olsztyńskich Spotkań Zamkowych Śpiewajmy poezję. Grupa z sukcesem koncertowała w Wiedniu, Paryżu, Nowym Jorku, Lwowie, i wielokrotnie w Londynie. Najczęściej jednak w Polsce. Wszystkie płyty zostały nagrane (m. in.) w studio pr. III PR im. Agnieszki Osieckiej i w studio PR Kraków. Wszystkie fonogramy były promowane przez PR, a większość przez TVP pod postacią rejestrowanych koncertów.

Zespół stworzyli i tworzą laureaci najważniejszych festiwali piosenki artystycznej:

Marek Andrzejewski - śpiew, kompozycje, teksty, gitara;
Jan Kondrak - śpiew, kompozycje, teksty;
Piotr Selim - śpiew, kompozycje, fortepian, instrumenty klawiszowe.

https://www.elk.pl/wydarzenia-wpis/3521/koncert-lubelskiej-federacji-bardow-cohen-dylan-nasze-najlepsze

Prawa autorskie © turystyka.elk.pl 2017

Administratorem strony turystyka.elk.pl jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku z siedzibą: ul. Marsz. J. Piłsudskiego 29, 19 – 300 Ełk, tel. 87 610 38 38, adres e-mail mosir@mosir.elk.pl.
Pełną informację dotyczącą RODO uzyskacie Państwo na stronie mosir.elk.pl