KONTAKT STRONA GŁÓWNA STRONA CENTRUM INFORMACJI TURYSTYCZNO-KULTURALNEJ
PolskiEnglishDeutschРусский
PolskiEnglishDeutschРусский
Kontrast:
Kontrast normalny Kontrast
Czcionka:
POJEZIERZE EŁCKIE

Pojezierze Ełckie to region położony w północno-wschodniej Polsce, wschodnia część Pojezierza Mazurskiego. W przeważającej części stanowi silnie pagórkowatą wyżynę porośniętą zwartymi komplekasmi leśnymi (Puszcza Borecka) z licznymi jeziorami i rzekami.

 

Pojezierze Ełckie to mazurska kraina z lasami o słonecznych polanach i mrocznych zagajnikach, z przezroczystymi jeziorami, czystymi rzekami oraz szemrzącymi strumykami. Jest to idealne miejsce wypoczynku dla tych, którzy cenią sobie aktywność fizyczną na szlakach rowerowych, wodnych czy pieszych, ale także dla tych, którzy szukają spokoju dziewiczych, nieskażonych cywilizacją krajobrazów.

 

Sercem tej ziemi jest miasto Ełk malowniczo położone nad Jeziorem Ełckim i rzeką Ełk. Symbolami miasta są – bocian występujący w tych okolicach tak licznie, jak nigdzie indziej oraz lilia wodna, nawiązująca bezpośrednio do nazwy miasta, która w języku Jaćwingów oznaczała właśnie tę roślinę.

 

Jaćwingowie – pierwsze na tych ziemiach plemię – założyli na ełckiej wyspie strażnicę. W późniejszych latach ówczesny komtur krzyżacki – Urlich von Jungingen – nadzorował pracę przy wznoszeniu warownego zamku, którego mury przetrwały do dzisiaj. To ów krzyżacki zamek dał początek późniejszemu miastu.

 

Walory Ziemi Ełckiej doceniają wszyscy, którzy choć raz odwiedzili te tereny. Jeśli chcecie przekonać się o magii tego miejsca i dać zaczarować urokowi miasta i okolic – ZAPRASZAMY!

 

Źródło: Mały Informator Turystyczny

POJEZIERZE EŁCKIE
Prawa autorskie © turystyka.elk.pl 2017

Administratorem strony turystyka.elk.pl jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku z siedzibą: ul. Marsz. J. Piłsudskiego 29, 19 – 300 Ełk, tel. 87 610 38 38, adres e-mail mosir@mosir.elk.pl.
Pełną informację dotyczącą RODO uzyskacie Państwo na stronie mosir.elk.pl