KONTAKT STRONA GŁÓWNA STRONA CENTRUM INFORMACJI TURYSTYCZNO-KULTURALNEJ
PolskiEnglishDeutschРусский
PolskiEnglishDeutschРусский
Kontrast:
Kontrast normalny Kontrast
Czcionka:
IMPREZY I WYDARZENIA

Festiwale, koncerty, konkursy kulinarne i imprezy sportowe…

W chwilach odpoczynku proponujemy skorzystać z bogatej i różnorodnej oferty rozrywkowej miasta. W każdy weekend oferujemy naszym mieszkańcom i gościom szeroki repertuar kulturalny. Do najbardziej znanych stałych pozycji kulturalnych miasta należą m.in.:

  • Międzynarodowy Festiwal Folkloru Dzieci i Młodzieży „Tęcza” – gości zespoły folklorystyczne zarówno z Polski jak i różnych stron Świata. Jedną z największych atrakcji festiwalu jest barwny korowód uczestników festiwalu, który przechodząc ulicami miasta zaprasza mieszkańców i turystów do udziału w koncercie finałowym.
  • Mazurskie Lato Kabaretowe MULATKA – rokrocznie na przełomie lipca i sierpnia Ełk zamienia się w kabaretową stolicę Polski, a wszystko to za sprawą młodych i oryginalnych wykonawców z mniej znanych kabaretów, ale także kultowych grup kabaretowych, które zyskały już sympatię odbiorców. Podczas Mulatki uczestnicy biorą udział w konkursie o Grand Prix oraz o Nagrodę Publiczności. Imprezie towarzyszą wieczory z gwiazdami, a jej swoistym podsumowaniem jest koncert laureatów. Impreza przyciąga wielu fanów dobrego humoru. Nic w tym dziwnego, skoro podczas kilkunastu edycji Mulatki Ełk gościł takie kabarety jak : Hrabi, Jurki, Ciach, Ani Mru Mru, Łowcy.B, DNO, Neo-nówka czy Kabaret Moralnego Niepokoju.
  • Zawody Balonowe – Ełk staje się na kilka dni lipca balonową stolicą Polski. Wydarzenie to na dobre wpisało się do Ełckiego kalendarza imprez, ponieważ Mazurskie Zawody Balonowe to impreza przygotowana z wielkim rozmachem, która przyciąga do Ełku rzesze widzów. W programie nie brakuje lotów nad centrum miasta, parady baloniarzy oraz pokazów nocnych, które są niezwykle popularne. Nic w tym dziwnego, skoro na ełckim niebie przez kilka dni można podziwiać prawdziwy spektakl w wykonaniu baloniarzy z całej Europy. Niezaprzeczalnie, Mazurskie Zawody Balonowe to jedna z najciekawszych w Europie północno-wschodniej imprez balonowych.

 

Odbywa się tu także wiele innych festiwali i wydarzeń muzycznych m.in. takich jak: Ełk Latin Festival, Festiwal literacko-muzyczny „Ełk, Będzie Czytane”, Ełk Rock Night, Ełk Jazz Night, Festiwal Ełk na Trzy Oktawy, Ełk Blues Night czy  Ełckie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej. W zmienionej formule powróci również w tym roku Festiwal Ogień i Woda.

 

Muzeum Historyczne każdego lata zaprasza na: Pociąg do Kultury, Ełk po kolei. Spacer przez historię miasta, a także Lato w Muzeum – Wtorki na kolejce.

 

Ełk to również miejsce rozgrywania wielu imprez sportowych. Odbywają się tu m.in.:

Zorientuj się na Ełk oraz Ełcka Zmarzlina – to idealna propozycja dla osób, które aktywnie lubią spędzać czas na łonie natury.  Zorientuj się na Ełk to cykl biegów na orientację w których zawodnik posługując się mapą i kompasem ma za zadanie w jak najkrótszym czasie przebiec określoną trasę wyznaczoną na terenie Pojezierza Ełckiego przez punkty kontrolne. Przebieg pomiędzy punktami kontrolnymi jest dowolny i właśnie wybór wariantu przebiegu stanowi istotę biegu na orientację. Ełcka Zmarzlina to zimowa edycja biegu na orientację. Swoich sił spróbować mogą nie tylko amatorzy na krótszym dystansie, ale i bardziej zaprawieni zawodnicy na dłuższym dystansie – 50km.

Zaplanowano też wydarzenia takie jak: ekstremalny bieg z przeszkodami Hunt Run, Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Wodnym za motorówką  czy tegoroczna nowość: biegi terenowe Mazuria Ultra Trail.

 

W Ełku obywa się również szereg imprez biegowych takich jak: Półmaraton, Polska Biega, 5-10-15, a także imprezy związane z innymi dyscyplinami sportu np.: Aqua Fiesta, Zawody pływackieMasuria Swimming Cup, turnieje tenisa, piłki siatkowej czy koszykówki i wiele wiele innych.

 

Zachęcamy Państwa do zapoznania się ze szczegółowym terminarzem imprez: KALENDARZ IMPREZ

Prawa autorskie © turystyka.elk.pl 2017

Administratorem strony turystyka.elk.pl jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku z siedzibą: ul. Marsz. J. Piłsudskiego 29, 19 – 300 Ełk, tel. 87 610 38 38, adres e-mail mosir@mosir.elk.pl.
Pełną informację dotyczącą RODO uzyskacie Państwo na stronie mosir.elk.pl